Obronić Polskę samorządową! Poznaliśmy kandydatów

1
MATERIAŁ SFINANSOWANY PRZEZ KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

Wczoraj w konstancińskim pensjonacie „Stańczyk” odbyła się Konwencja powiatowa Prawa i Sprawiedliwości, podczas której zaprezentowano kandydatów ubiegających się o głosy wyborców w najbliższych wyborach samorządowych. – Musimy obronić Polskę na szczeblu samorządowym – podkreślał poseł Marek Suski. – Zaczynamy odliczanie 25 dni do zwycięstwa – zagrzewała do wyborczej walki posłanka Dominika Chorosińska

Licznie zebranych gość powitała posłanka Dominika Chorosińska, a następnie oddała głos posłowi Markowi Suskiemu, który wyjaśnił, że pierwotny termin spotkania musiano przesunąć ze względu na problemu z wynajęciem sali. – Ludzie boją się wynajmować nam salę – mówił parlamentarzysta. – To pokazuje z jaką demokrację i jaką drużyną mamy obecnie do czynienia.

Poseł podkreślał także ogromną wagę wyborów samorządowych.
– Te wybory są bardzo istotne, ponieważ dają nam szansę byśmy jak najwięcej tej wolnej Polski obronili – mówił Marek Susuki. – To w samorządzie są pielęgnowane wartości, które są bardzo bliskie naszemu sercu. PiS jest gwarantem praworządności, wolności słowa i rozwoju.
– Takich pieniędzy w samorządach jak za rządów PiS już nie będzie, dlatego tym bardziej należy o nie zadbać – dodał poseł ubiegłej kadencji i doświadczony samorządowiec Zdzisław Sipiera, który wystąpił jako kandydat do Sejmiku Mazowieckiego z pierwszego miejsca na liście. – Po wyborach parlamentarnych wieszczono nam problemy, a tymczasem mamy ludzi, a listy wyborcze są pełne. Damy radę! Wygramy te wybory!

Przedstawiono również innych kandydatów do Sejmiku: Katarzynę Lubiak, Damiana Olszewskiego Roberta Perkowskiego oraz Stefana Traczyka.
Kolejnym punktem konwencji było przedstawienie kandydatów na radnych zarówno na szczeblu gminnym jak i powiatowym. Zaprezentowano także kandydatów na burmistrzów: Góry Kalwarii – Rajmunda Wiśniewskiego, Konstancina-Jeziorny – Marka Skowrońskiego, oraz Piaseczna – Jana Kurzępę. O funkcję wójta Lesznowoli będzie ubiegał się Bartłomiej Soszyński.

Posłanka Dominika Chorosińska złożyła też podziękowanie dla osób, które angażowały się z zbieranie podpisów oraz przygotowywanie dokumentacji niezbędnej do rejestracje list kandydatów.


– Jak doskonale państwo wiecie nie było to łatwe i nie wszystkim komitetom się udało – podkreśliła Dorota Chorosińska nawiązując do fiaska Trzeciej Drogi, która nie zdołała zarejestrować kandydatów do rady miejskiej w Piasecznie oraz porażki Koalicji Obywatelskiej, która nie dała rady wystawić kandydatów do radny gminy w Lesznowoli. – Szczególnie dziękuję Renacie Mirosław. Małgorzacie Ogrzewalskiej, Bogusławowi Komosie, Włodzimierzowi Wojdakowi, Robertowi Lichockiemu, Grzegorzowi Pruszczykowi – wymieniła posłanka.

Pracowita kadencja

– Za każdym sukcesem stoją zaangażowanie ludzie – podkreśla radna rady miejskiej Renata Mirosław, która tym razem będzie ubiegać się o mandat w powiecie. – Podczas minionej kadencji udało mi się zrealizować wraz z radnymi PiS i działaczami wiele akcji we współpracy z piaseczyńskim Caritasem w czasach epidemii covidowej – rzez kilka miesięcy dowoziliśmy żywność dla potrzebujących Mieszkańców Piaseczna, organizowaliśmy wsparcie dla placówek medycznych; nasi wolontariusze uszyli w tamtym czasie kilka tysięcy bawełnianych maseczek, które oddaliśmy przychodniom i szpitalom. Udzielaliśmy pomocy Ukrainie organizując zbiórki wszystkich potrzebnych artykułów.


Wspieraliśmy Schroniska dla psów angażując się wraz z, Mieszkańcami i młodzieżą szkolną w pomoc bezdomnym zwierzętom. Jako nauczyciel zabiegałam o podniesienie dodatków na wychowawstwo w Gminie Piaseczno co udało się w dużym stopniu uzyskać. Wraz z radnym Pawłem Poncyljuszem zabiegaliśmy o poprawę bezpieczeństwa w Piasecznie – co w naszej ocenie dzięki zwiększonej ilości patroli straży miejskiej i policji nastąpiło. Z kolei jako Pełnomocnik partii PiS w Gminie Piaseczno dołożyłam wszelkich starań do tego aby na naszych listach do Gminy I Powiatu Piaseczyńskiego znalazły się osoby: pracowite i zaangażowane w sprawy Mieszkańców. Z naszych list staruje wielu liderów społecznych, którzy są gotowi do pracy i wyzwań oraz bedą mieli siłę przebicia w samorządzie.

Jan Kurzępa kandydat na Burmistrza i do Rady Miejskiej w Piasecznie

Chcę być Burmistrzem wszystkich Mieszkańców naszego Miasta i naszej Gminy Piaseczno.
Moimi priorytetami m.in.: będą :
– spotkania z mieszkańcami w każdym sołectwie naszej Gminy w celu wyboru prac koniecznych do wykonania w jak najkrótszym czasie,
– zapewnienie większego bezpieczeństwa poprzez zwiększenie dofinansowania policyjnych służb ponadnormatywnych,
– budowa gminnego żłobka oraz przyznanie bonu żłobkowego dla rodziców dzieci do trzech lat, posiadających Kartę Stałego Mieszkańca Gminy Piaseczno przyznawany na rok szkolny w maksymalnej wysokości 500 zł. miesięcznie.
– budowa nowej Przychodni Zdrowia na miarę XXI wieku,
– dobre skoordynowanie terminów remontów dróg w celu polepszenia płynności ruchu pojazdów mechanicznych na głównych ulicach Piaseczna.

 

1 KOMENTARZ

  1. Akurat właściciele pensjonatu Stańczyk nigdy nie wstydzili się swojej sympatii do PiS – przy okazji wyborów zawsze wisiały tam plakaty tylko tej partii. Z drugiej strony to kuriozalne hasło o „obronie Polski samorządowej” w ustach członków partii która ma wypisaną centralizacje na sztandarach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię