Obrzucono jajkami kościół św. Anny

12

PIASECZNO Jedna z czytelniczek poinformowała nas, że w niedzielę po południu grupa młodych kobiet wtargnęła do przedsionka kościoła św. Anny w Piasecznie i obrzuciła jedną ze ścian jajkami


Ktoś pomalował także ogrodzenie kościoła w Konstancinie-Jeziornie

Do zdarzenia miało dojść około godz. 17, między mszami, kiedy w świątynie nie było wielu wiernych. Świadkowie twierdzą, że do kościoła weszło pięć kobiet w wieku około 18 lat. Do rzucania jajkami doszło podobno w przedsionku. Całe zdarzenie trwało raptem kilka chwil.
Ksiądz proboszcz również został poinformowany o tym incydencie – mówi jedna z parafianek.
Andrzej Krynicki, proboszcz parafii św. Anny bagatelizuje zdarzenie.
– Dwie osoby zgłosiły mi, że ktoś rozbił w kościele jajko – mówi ksiądz proboszcz. – Nie widziałem jednak tego i nie było mnie przy tym, dlatego trudno mi się do tego odnosić. Wcześniej nie było takich sytuacji. Nikt nigdy nie dopuszczał się aktów wandalizmu, czy tym bardziej profanacji.
Nie jest to jedyny w ostatnim czasie przypadek godzenia w symbole związane z wiarą katolicką. Znaki wykorzystywane przez osoby protestujące przeciwko wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji pojawiły się niedawno na ogrodzeniu kościoła przy ul. Józefa Piłsudskiego w Konstancinie-Jeziornie, zaś w w sobotę wieczorem oblano czerwoną farbą pomnik Jana Pawła II stojący w Parku Zdrojowym.

TW

12 KOMENTARZE

  1. A zarząd krajowy PO oficjalnie poparł te protesty….czyli potęgowanie nienawiści ,obelgi w stosunku do współobywateli i profanacja miejsc i obiektów sakralnych oraz historycznych…to jest mowa tzw tolerancji…

  2. A może to prowokacja tych, którym protesty są nie na rękę? Nietrudno było przewidzieć, że do tego dojdzie i ktoś będzie próbował wykorzystać sytuację.

  3. Z powodu niszczenia obiektów kościelnych nie popieram tych protestów. Już nie mówiąc, że mamy czas epidemii. Jeśli to dalej będzie trwało, to czas aby do akcji wkroczyło wojsko.

  4. Tak powinna być godzina policyjna a te Panie powinny zapłacić za dewastację zabytków. Nie wiedzą o co chodzi ale świetne się bawią biedni rodzice co oni wychowali

  5. Politycy powinni uczyć się od księdza proboszcza jak rozwiązać tą sytuację. Nie eskalować i tworzyć bojówki, tylko deeskalować, tonować nastroje. Brawo, że ma tyle mądrości i żal że Kaczyńskiemu jej zabrakło. Ludzie wyszli, pokazali swoją złość i dezaprobatę, a teraz trzeba znaleźć jakieś rozwiązanie.

    • Dokładnie Basiu. Należy pozwalać jednej grupie ma wandalizm, wulgarność, agresje itp. Ale kiedy zaatakowani zaczną się bronić należy ich zniszczyć, znieważyć, opluć i napiętnować jako agresorów, faszystów i jako tych, przez których zaostrza się konflikt. Powiem krótko, co za hipokryzja Pani Barbaro.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię