Straż miejska oczyszcza miasto z wraków

0

PIASECZNO W ciągu niespełna roku straż miejska usunęła z terenu miasta 17 nieużywanych przez właścicieli, niszczejących samochodów


Przed odholowaniem porzucone samochody najpierw są oznaczane

Niszczejące gruchoty, zajmujące często miejsca parkingowe, są usuwane przez straż miejską od listopada ubiegłego roku. Do końca 2016 roku na parking przy ul. Mozaikowej w Warszawie odholowano siedem rupieci. Dwóch właścicieli, po wpłaceniu prawie 550 zł, zdecydowało się odebrać samochody z parkingu. Pozostałe, jako że w ciągu sześciu miesięcy nikt się po nie nie zgłosił, zostały wyrejestrowane i zezłomowane. W tym roku na warszawski parking odesłano pozostałe 10 samochodów, z których do utylizacji trafił na razie jeden. – Niszczejące pojazdy zwykle zabieramy z dużych osiedli – mówi Mariusz Łodyga, komendant straży miejskiej. – Często zostawiają je robotnicy pracujący na budowach. Większość aut jest w złym stanie i nie nadaje się do remontu.
Przed odholowaniem każdy samochód zostaje najpierw oznaczony specjalnymi taśmami. Dla wielu właścicieli stanowi to bodziec, aby zabrać nieużywany pojazd z terenu miasta.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię