Oczyszczalnia będzie gotowa w przyszłym roku

0

GÓRA KALWARIA Trwają prace związane z modernizacją i rozbudową oczyszczalni ścieków w Moczydłowie. Dzięki zwiększeniu jej przepustowości będzie można dalej rozwijać sieć kanalizacyjną na terenie gminy. Inwestycja pochłonie niemal 30 mln zł


Po rozbudowie przepustowość oczyszczalni zwiększy się z 4500 do 4800 m sześć. na dobę. Poprawi się też jakość oczyszczonych ścieków, które po przefiltrowaniu są odprowadzane do Wisły.
Zmian w oczyszczalni będzie naprawdę sporo. Jedną z najistotniejszych jest gruntowna przebudowa trzech ciągów technologicznych biologicznego oczyszczania ścieków. Ponadto Zakład Gospodarki Komunalnej przykryje gromadzone osady specjalnym namiotem, co ma zmniejszyć uciążliwość zapachową. Burmistrz Arkadiusz Strzyżewski podkreśla, że to pierwsza tak poważna rozbudowa oczyszczalni od momentu jej powstania.
– Inwestycja przyczyni się do zmniejszenia awaryjności urządzeń znajdujących się na terenie oczyszczalni i przede wszystkim zapewni odbiór ścieków od stale rosnącej liczby mieszkańców – podkreśla burmistrz.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię