Zmiany w rozkładzie jazdy

2

Od 13 czerwca zmianie ulega rozkład jazdy pociągów i będzie on obowiązywał do 28 sierpnia. Najważniejszym utrudnieniem jest trwający remont stacji Warszawa Zachodnia. Z uwagi na ograniczoną liczbę krawędzi peronowych na stacji Warszawa Zachodnia, jak również kolizyjny ruch w rejonie stacji Warszawa Włochy, część pociągów KM kursuje w zmienionych godzinach lub ma wydłużone czasy przejazdu.

 

W związku z prowadzeniem ruchu jednotorowego na odcinku Warszawa Zachodnia – Warszawa Centralna, wybrane pociągi nadal kończą i rozpoczynają bieg na stacjach Warszawa Główna i Warszawa Centralna.

Poniżej szczegóły zmian:

 

Linia nr R8 Warszawa – Skarżysko Kamienna

Na linii wciąż będą trwały prace modernizacyjne. W dniach 13 – 27 czerwca ruch pociągów ma być prowadzony po obu torach do przystanku osobowego Lesiów. Natomiast na odcinku Radom – Lesiów przewóz podróżnych nadal będzie odbywał się zastępczą komunikacją autobusową.

28 czerwca skończą się utrudnienia związane z uciążliwymi przesiadkami i podróżni dojadą bezpośrednio z Radomia do Warszawy pociągiem. Od tego dnia ruch pociągów na odcinku Lesiów – Radom będzie odbywał się po jednym czynnym torze.

Dodatkowo planujemy uruchomić nowy pociąg przyspieszony ze Skarżyska Kamiennej odj. 4:15 (w stacji Radom odj. 4:59) do Warszawy Zachodniej przyj. 6:19 i dalej do Warszawy Głównej przyj. 6:23.

Koleje Mazowieckie nie uruchomią pociągu „Słoneczny” z Warszawy nad Bałtyk w okresie letnim 2021 r.

 

2 KOMENTARZE

  1. Tutaj nie chodzi o rozkład, tabor rozklekotane waginy, starocie jedynie na R8. Nawet na nowych torach jeżdżą wolniej niż parę lat temu. A wszystko zawdzięczamy księciu Mazowieckiemu z PSL.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię