Od 20 marca kolejne zmiany w szkołach

1

Od 20 marca do 9 kwietnia zmiany pracy placówek oświatowych. Ze względów bezpieczeństwa, wszyscy uczniowie w Polsce – w tym także w klasach 1-3 – będą uczyć się zdalnie.

 

Decyzją rządu z 11 marca na Mazowszu zajęcia w klasach I-III od 15 do 28 marca miały odbywać się w trybie mieszanym, czyli hybrydowym. Wczoraj wydano nowe rozporządzenie. Szkoły podstawowe w całości przechodzą na naukę zdalną od 20 marca do 9 kwietnia.

Jedocześnie Ministerstwo Edukacji podaje dane z 17 marca, z których wynika, że w trybie stacjonarnym działa 95,4 % szkół podstawowych (bez woj. warmińsko-mazurskiego, mazowieckiego, pomorskiego, lubuskiego) i 96,7% przedszkoli.

Dlaczego szkoła w całej Polsce przechodzi w tryb zdalny?  W ostatnim czasie w Polsce nastąpił znaczący wzrost zakażeń COVID-19. Brytyjska mutacja koronawirusa odpowiada już za ponad 52 proc. zachorowań. Z danych wynika, że ostatniej doby odnotowano ponad 25 tys. zakażeń, przy prawie 85 tys. wykonanych testów na koronawirusa. Rośnie także liczba zmarłych w związku z COVID-19.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię