Od czerwca przychodnia przy Fabrycznej będzie czynna do 20!

1

PIASECZNO Od 1 czerwca przychodnia przy ulicy Fabrycznej 1 będzie czynna w godz. 8-20. Czas pracy placówki został wydłużony na wniosek pacjentów i radnych


Już w marcu radny Michał Mierzwa zaapelował o wydłużenie godzin pracy przychodni, która od początku roku jest czynna tylko do godz. 18.
– Przecież mieszkańcy pracujący w Warszawie nie zdążą wrócić do Piaseczna i pójść do lekarza – argumentował radny Mierzwa.
Marta Dorociak-Burza, dyrektor Samodzielnego Zespołu Publicznych Zakładów Lecznictwa Otwartego w Piasecznie informowała, że zmiana czasu funkcjonowania przychodni przeszła bez echa. – Nie było skarg pacjentów – mówiła dwa miesiące temu.
Sprawą zajęła się jednak Komisja Zdrowia Rady Miejskiej, która zaprosiła na obrady dyrektor Dorociak-Burzę.

– Pani dyrektor wskazywała, że trudno znaleźć chętnego lekarza internistę do pracy w godzinach 18-20 – mówi radny Michał Rosa. – Poinformowała nas też, że koszt zatrudnienia lekarza internisty w tych godzinach jest dużo wyższy.

Komisja poprosiła o informacje, ilu pacjentów korzystało w ubiegłym roku z pomocy lekarza w godzinach 18-20. Okazało się, że średnio w ciągu miesiąca było to 300 osób.
– W tych okolicznościach na posiedzeniu komisji 17 kwietnia złożyłem wniosek, aby przywrócić pierwotne godziny pracy przychodni – mówi Michał Rosa. – Członkowie komisji poparli ten pomysł jednogłośnie. Od 1 czerwca przychodnia przy ul. Fabrycznej będzie ponownie przyjmować pacjentów do godziny 20. Cieszę się, że pani dyrektor zgodziła się na przywrócenie dłuższych godzin pracy przychodni. Będzie to korzystne dla naszych mieszkańców.

TW

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię