GÓRA KALWARIA Po trwającym trzy tygodnie remoncie, w kalwaryjskiej filii Wydziału Transportu i Komunikacji można załatwić wszystko to, co do tej pory w Piasecznie. Całkowitą nowością jest możliwość odbioru prawa jazdy


W filii mieszczącej się w urzędzie miasta przy ul. 3 Maja 10, dla przyspieszenia obsługi mieszkańców przygotowano o dwa stanowiska więcej.

– Dziś rano otworzyliśmy pierwsze z nich. Myślę, że uruchomienie kolejnych stanowisk jest kwestią godzin i jest uzależnienie od ukończenia prac przez operatora sieci informatycznej – poinformował nas starosta Wojciech Ołdakowski.

W filii w Górze Kalwarii do tej pory można było składać wnioski o rejestrację samochodów, a cała procedura była i tak prowadzona w Piasecznie. Po remoncie i doprowadzeniu tzw. bezpiecznego łącza do filii, urzędnicy przeprowadzą całą procedurę na miejscu. A to oznacza, że mieszkańcy zostaną obsłużeni szybciej i z niektórymi sprawami nie będą musieli już jeździć do Piaseczna.

– Gmina Góra Kalwaria rozrasta się, przybywa jej mieszkańców, stąd pomysł na rozbudowę filii wydziału i wyjście naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców – mówi Magdalena Wiśniewska, naczelnik Wydziału Transportu i Komunikacji. – Dodatkowe stanowiska usprawnią pracę nie tylko filii, ale również obsługę w wydziale w Piasecznie, ponieważ nie będą musieli już odwiedzać go mieszkańcy gminy Góra Kalwaria – dodaje.

Fot. Robert Korczak

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię