GÓRA KALWARIA Wykonawca obwodnicy miasta zabiera się za budowę węzła Stadion na ul. Wojska Polskiego. Na początek wykopie głęboki dół, a kierowcy pojadą liczącym 950 metrów objazdem placu budowy


– Wprowadzenie tymczasowej organizacji ruchu na węźle Stadion, czyli objazdu zaplanowane zostało na 7 lutego – poinformowała nas dziś rano Małgorzata Tarnowska, rzeczniczka warszawskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

GDDKiA nie podaje, kiedy zakończą się objazdy. Nieoficjalnie wiadomo jednak, że potrwają około półtora roku. Mieszkańcy południowej części gminy Góra Kalwaria już teraz stali w korkach do ronda, obecnie ich problemy zwiększy objazd placu budowy. Wszystko po to, aby w sąsiedztwie stadionu można było wykonać głęboki na kilkanaście metrów wykop. Aby zapobiec paraliżowi komunikacyjnemu wykonawca inwestycji już ustawił tablice informacyjne zalecające objazd do Sandomierza przez Chynów i Warkę.

Gotowy, asfaltowy tzw. by-pass czeka już także przy trasie do Grójca, obok stacji paliw Orlen. W tym miejscu powstanie węzeł „Marianki”.

Obwodnica Góry Kalwarii będzie liczyła 9 kilometrów. Będzie to droga szybkiego ruchu, z dwoma pasami w każdym kierunku, z dopuszczalną prędkością 80 km/h. Projekt zakłada także budowę chodników wraz ze ścieżkami rowerowymi, urządzeń zabezpieczających ruch pieszy, budowę systemu odwodnienia, urządzeń ochrony środowiska oraz oświetlenia. Powstaną trzy węzły drogowe – Kąty (na trasie 79), Marianki (na skrzyżowaniu z drogą 50) oraz Stadion (na skrzyżowaniu z drogą 79 po południowej stronie od Góry Kalwarii).

3 KOMENTARZE

  1. No to teraz zacznie się już totalny bałagan był ogromny lecz teraz to już pozamiatane góra będzie stała jak on rano do wiecie czego…

  2. Autor artykułu dokonał chyba nadinterpretacja pojęcia prędkości projektowej i uznał ją jako “dopuszczalna”. To są dwa różne pojecia….

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię