GÓRA KALWARIA Szykują się spore utrudnienia w ruchu w centrum miasta. Popularny objazd  często zakorkowanego głównego skrzyżowania w mieście od wtorku – przez dwa miesiąca – będzie nieprzejezdny


Gruntowany remont liczącej niecałe 300 metrów arterii łączącej ul. Pijarską z ul. ks. Sajny planowany był od trzech lat. W tym roku w końcu udało się władzom doprowadzić do rozpoczęcia inwestycji. Za niespełna 700 tys. zł na ul. Wierzbowskiego między innymi powstanie pierwsza w centrum miasta wydzielona droga dla rowerów. Ścieżka (póki co) będzie się urywała przy Pijarskiej z jednej strony i ks. Sajny z drugiej.

Aby zmieścić więcej miejsc parkingowych na tej ulicy, władze planowały początkowo zwężenie jezdni i wprowadzenie ruchu jednokierunkowego, ale ostatecznie z tego posunięcia zrezygnowały. Z tego względu miejsc postojowych nie przybędzie, zostaną tylko lepiej oznakowane. Oprócz nowej nawierzchni jezdni, chodników oraz odwodnienia, będą dokonane także nowe nasadzenia głównie drzewek w postaci znanych już z innych ulic w mieście „kulek na patyku”. Roboty mają potrwać do końca wakacji.

To nie koniec zmian w okolicy, władze zamierzają w tym, roku zmienić wizerunek sąsiadującego z ul. Wierzbowskiego skweru z pomnikiem Adama i Ewy oraz przyległych do niego uliczek.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię