Od jutra wracają baseny. Ale nie wszystkie

0

POWIAT Jutro zostanie otwarty dla mieszkańców basen przy ulicy Sikorskiego w Piasecznie oraz pływalnia w CKR w Konstancinie-Jeziornie. Basen w Górze Kalwarii zacznie działać prawdopodobnie dopiero od marca


Pływalnia w GOSiR Piaseczno była czynna nawet w czasie największych obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa. Tyle tylko, że mogli korzystać z niej jedynie zawodnicy z licencjami Polskiego Związku Pływackiego.
Od soboty otwieramy ją dla wszystkich mieszkańców – mówi Piotr Obłoza, kierownik basenu. – Na razie jedynymi ograniczeniami będą zamknięta zjeżdżalnia i zmniejszony limit osób (do 12), mogących korzystać jednocześnie z małego basenu.
Na dużym basenie nie są planowane na razie ograniczenia, choć pracownicy GOSiR-u nie wykluczają, że może się to zmienić.
Oczywiście działamy w reżimie sanitarnym, na miejscu trzeba chodzić w maseczkach i trzymać dystans. Udostępnimy także środki do dezynfekcji rąk – informuje Piotr Obłoza.
Od jutra zostanie otwarty dla mieszkańców także basen w siedzibie CKR-u przy ul. Gąsiorowskiego 12/14 w Konstancinie-Jeziornie. Do tej pory z basenu mogły korzystać tylko osoby przechodzące rehabilitację. Oprócz pływalni będzie można korzystać tu także z solarium, sauny i łaźni parowej.
Na razie nie jest planowane otwarcie pływalni przy ul. Pijarskiej w Górze Kalwarii. Ten basen był przez ostatnie miesiące zamknięty. Aby ograniczyć koszty eksploatacyjne, z niecek spuszczono wodę. Proces przywracania basenu do życia trwa zwykle 8-10 dni. – Wszyscy liczymy na to, że w najbliższym czasie sytuacja epidemiologiczna się unormuje i pływalnia zostanie otwarta na dłużej – czytamy na stronie internetowej gminy.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię