Od mistrza canicrossu po olimpijczyka

0

KONSTANCIN-JEZIORNA Burmistrz nagrodził listami gratulacyjnymi i nagrodami pieniężnymi 53 sportowców z gminy, którzy sławią rodzinną gminę na arenach Polski i świata


To nie przesada. Wśród laureatów znalazł się Artur Nogal, łyżwiarz szybki, który reprezentował nasz kraj na dwóch zimowych igrzyskach – w Soczi (2014) i Pjongczangu (2018), a jest wychowankiem UKS Zryw Słomczyn. Gratulacje odebrał w poprzedni piątek także pływak przygotowujący się do paraolimpiady (i paraolimpijczyk z 2016 roku) – Jacek Czech, znajdujący się w swojej kategorii na drugim miejscu na świecie jeśli chodzi o pływanie na 100 metrów stylem grzbietowym. Władze miasta nagrodziły też Stefana Wnorowskiego, zdobywcę Pucharu Świata i Pucharu Polski w tak mało znanej i stosunkowo młodej dyscyplinie jak canicross, czyli bieganie z psem. W sumie nagrody trafiły do zawodników, którzy osiągnęli sukcesy w 12 dyscyplinach sportowych: korfballu, łyżwiarstwie szybkim, jeździe szybkiej na wrotkach, karate kyokushin, pływaniu, tańcu sportowym, koszykówce, szachach, lekkoatletyce, piłce ręcznej, siatkówce i wspomnianym canicrossie.

Sportowców do nagrody do 15 listopada zgłaszały kluby, pojedynczy mieszkańcy, ich rodzice, a także szkoły. Wpłynęły w sumie 22 wnioski, które następnie oceniła komisja złożona z urzędników magistratu i radnych. Zdecydowała ona o podziale 35 tys. zł dla 53 sportowców. Gratyfikacje wyniosły od 280 do 1900 zł.

– Pula na nagrody z roku na rok rośnie, ponieważ przybywa wniosków – tłumaczy Patryk Siepsiak, kierownik konstancińskiego Biura Komunikacji Społecznej. – W ubiegłym roku komisja rozdysponowała 17 tys. zł pomiędzy 40 sportowców – przypomina.

Podczas uroczystości w ratuszu, w której oprócz laureatów wzięli udział także ich rodzice i szkoleniowcy oraz samorządowcy, burmistrz Kazimierz Jańczuk podkreślał, że „talent sportowców, wsparty ciężką pracą i dążeniem do celu jest chlubą całej społeczności Konstancina-Jeziorny”.

– Doceniamy wytrwałość, trud i poświęcenie w realizacji założonych celów oraz dziękujemy za promocję naszej gminy w regionie, kraju i poza jego granicami – mówił.

Podziękowania i upominki otrzymali także trenerzy. Zwieńczeniem gali był „wystrzałowy” tort.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię