Od następnego poniedziałku autobusy ZTM pojadą na Kabaty zamiast na Wilanowską!

13

KONSTANCIN-JEZIORNA/PIASECZNO/GÓRA KALWARIA Nadchodzi dzień rewolucji dla pasażerów dojeżdżających liniami 710, 724 i 742


– Przygotowujemy zmiany związane z dojazdem autobusów do pętli Osiedle Kabaty. Jutro (czyli we wtorek – przyp. red.) będziemy mogli powiedzieć w tej sprawie więcej – zapowiada Tomasz Kunert, szef biura prasowego warszawskiego Zarządu Transportu Miejskiego.

O tym, że linie startujące w Piasecznie i Górze Kalwarii, a przejeżdżające przez Konstancin-Jeziornę dotrą do najbliższej stacji metra, mówiło się już od roku, kiedy stało się jasne, że w końcu dojdzie do otwarcia ulicy Korbońskiego (dawniej Nowokabackiej) oraz Rosnowskiego, łączących Wilanów z Ursynowem. W 2017 roku ZTM obok marketu przy alei Komisji Edukacji Narodowej wybudował dodatkowe przystanki. Jednak – jak tłumaczył przewoźnik – zmianom tras linii na przeszkodzie stanęło wstrzymanie przez wojewodę prac na ul. Rosoła i Relaksowej na Ursynowie. Spór trwa do tej pory i nie wiadomo, kiedy ulica zostanie ukończona. Teraz okazało się jednak, że autobusy na Kabaty – jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki – spokojnie przejadą.

Pierwszy o tym, że 710, 724 i 742 zamiast na Wilanowską, dotrą do Kabat poinformował nieoficjalnie Ludwik Rakowski, burmistrz Wilanowa. Zamieścił przy tym mapkę, jak wskazuje jej oprawa graficzna, wytworzoną przez ZTM. Zamieszczamy ją poniżej.

Co czeka nas po zmianach?

Powstanie linia 339 na trasie: METRO WILANOWSKA – al. Wilanowska – Przyczółkowa – Przekorna – Drewny – Korbońskiego – Rosnowskiego – Relaksowa – Wąwozowa – Metro Kabaty – al. KEN – OS. KABATY. Będzie kursować co 40 minut, w dni robocze. .

Linia 710 pojedzie skróconą i zmienioną trasą: OSIEDLE KABATY – al. KEN – Metro Kabaty – Wąwozowa – Relaksowa – Rosnowskiego – Korbońskiego – Drewny – Przekorna – Przyczółkowa – Warszawska – Bielawska – Mirkowska – Wojska Polskiego – Piłsudskiego – Stocer – Prusa – Chylicka – Długa – Chylice – PIASECZNO (SZKOLNA). Częstotliwość: w szczycie co 10-20 min. poza szczytem – co 20 min. w weekendy – co 20-40 min.

Linia 724 również pojedzie zmienioną i krótszą trasą: OSIEDLE KABATY – al. KEN – Metro Kabaty – Wąwozowa – Relaksowa – Rosnowskiego – Korbońskiego – Drewny – Przekorna – Przyczółkowa – Warszawska – Piaseczyńska – Pułaskiego – Wschodnia – PIASECZNO (SZKOLNA). Częstotliwość: co godzinę, w weekendy co 2 godziny.

Linia 742 też będzie miała inną i skróconą trasę: OSIEDLE KABATY – al. KEN – Metro Kabaty – Wąwozowa – Relaksowa – Rosnowskiego – Korbońskiego – Drewny – Przekorna – Przyczółkowa – Warszawska – Słomczyn – Turowice – Kawęczyn – Brześce – Wólka Dworska – Moczydłów – GÓRA KALWARIA (RYNEK). Częstotliwość: w szczycie co 60 min., poza szczytem i w weekendy – co 2 godziny.

Autobus linii 139 będzie jeździł dotychczasową trasą. Dodatkowo gminę Konstancin-Jeziorna będzie obsługiwała nowa linia autobusowa nr 251 na trasie: METRO WILANOWSKA – al. Wilanowska – Wilanów – ul. Przyczółkowa – Powsin – Klarysew – Jeziorna – ul. Bielawska – Mirków – al. Wojska Polskiego – GRAPA (Wilanowska 1). Powrót tą samą trasą.

13 KOMENTARZE

  1. Super,codziennie jeżdżę autem,z Góry Kalwarii do Warszawy,przesiadam się na komunikację,teraz autobusem dojadę do metra,a metrem szybko dojade do pracy,wcześniej była masakra ciągle przesiadki.

  2. To chyba zart… mnóstwo osób z Góry chodzi do szkoły do Konstancina. Mam rozumieć ze teraz ze Słomczyna będziemy chodzić pieszo?

  3. Do asia@przeczytaj,artykuł,autobus będzie jechał z góry Kalwarii przez Słomczyn,Konstancin,Warszawa Powsin,metro Kabaty a stąd metrem wszędzie się dojedzie na każdą dzielnice Warszawy .

  4. wczoraj jechałem autobusem 742 z Góry kalwarii do metra kabaty,a pozniej do stacjii metro centrum rewalacja!!!nareszcie szybki dojazd do warszawy do centrum.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię