Od niedzieli na lotnisku Chopina obowiązuje cisza nocna!

3

LESZNOWOLA Startujące z Okęcia samoloty nie będą już wybudzały ze snu okolicznych mieszkańców. Do wprowadzenia ciszy przyczyniły się m.in. protesty lokalnych samorządów. – To jest nasz wspólny sukces – mówi Mrosław Wilusz, radny gminy Lesznowola


Ciszę nocną wprowadzono na lotnisku od 25 marca. Zakaz obowiązuje we wszystkie dni tygodnia między godz. 23.30 a 5.30 i dotyczy wszystkich operacji lotniczych z wyjątkiem lotów państwowych, wojskowych, ratowniczych oraz sytuacji kryzysowych. Na lotnisku będą też mogły operować samoloty opóźnione z przyczyn niezależnych od przewoźnika. Decyzję podjęto na wniosek mieszkających wokół lotniska ludzi, skarżących się na uciążliwy hałas, generowany przez startujące, zwłaszcza wcześnie nad ranem, samoloty.

– Wprowadzone rozwiązania zwiększą komfort snu osób żyjących w sąsiedztwie naszego portu i nie wpłyną na poziom jego przepustowości – mówi Hubert Wojciechowski, dyrektor Biura Marketingu i PR Lotniska Chopina. – Lotniskowa „cisza nocna” jest innowacyjnym pomysłem w Polsce, natomiast doskonale sprawdza się w innych europejskich krajach – dodaje.

Cisza nocna obowiązuje m.in. na lotniskach we Frankfurcie, Monachium, Paryżu-Orly, Brukseli, Hamburgu i Zurichu.

– Jest to na pewno mądry kompromis – komentuje Mirosław Wilusz, który jako jeden z pierwszych zwrócił uwagę na wynikające z sąsiedztwa Okęcia uciążliwości. – Lotnisko było, jest i będzie. Nie chodziło nam o jego zamknięcie, tylko ucywilizowanie pewnych zasad. Czy wprowadzone rozwiązanie zadziała? O tym przekonamy się w sezonie urlopowym, a więc w czerwcu, lipcu i sierpniu.

TW

3 KOMENTARZE

  1. Kurde…można było? To ja jeszcze poproszę żeby węgiel do siekirek wozili w dzień,a nie gdy się zasypia,ale najczęściej nad ranem. Co ciekawe ma 1( słownie-jeden) przejazd przez Mleczarską,a trąbi 5-7 razy???

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię