Od niedzieli nowy rozkład jazdy pociągów

0

Od 14 marca obowiązuje nowy rozkład jazdy pociągów. Najważniejsza zmiana dotyczy rozpoczęcia kolejnej fazy remontu stacji Warszawa Zachodnia. W związku z powyższym ruch pociągów na odcinku Warszawa Centralna – Warszawa Zachodnia będzie odbywał się jednotorowo. Część pociągów KM skończy i rozpocznie bieg na stacji Warszawa Główna lub Warszawa Centralna.

 

Poniżej szczegóły zmian:

Linia nr R1 Warszawa – Skierniewice

Pociąg „Wiedenka”, popołudniowy pociąg „Bolimek”, jak również wybrane pociągi do/z Grodziska Mazowieckiego będą rozpoczynały i kończyły bieg na stacji Warszawa Główna.

 

Linia nr R2 Warszawa – Łuków

Większość pociągów przyspieszonych będzie kursowała do/z stacji Warszawa Centralna.

 

Linia nr R3 Warszawa – Łowicz

Na linii rozpoczyna się kolejny etap prac związany z przebudową stacji Ożarów Mazowiecki. Rozkład jazdy ulegnie zmianie również 29 marca, 1 maja, 11 maja oraz 26 maja. Od 29 marca z uwagi na wprowadzenie ruchu jednotorowego od przystanku Warszawa Gołąbki do stacji Błonie część odwołanych połączeń zostanie zastąpionych przez zastępczą komunikację autobusową kursującą na odcinku Warszawa Włochy – Błonie.

 

Linia nr R8 Warszawa – Skarżysko Kamienna

Na linii wciąż będą trwały prace modernizacyjne. Na odcinku Warka – Dobieszyn ruch pociągów ma być prowadzony po obu torach. Natomiast na odcinku Radom – Dobieszyn przewóz podróżnych nadal będzie odbywał się zastępczą komunikacją autobusową.

 

Linia nr R9 Warszawa – Działdowo

Z uwagi na prace w stacji Warszawa Zachodnia część pociągów KM będzie kursowała w skróconej relacji do stacji Warszawa Gdańska lub Warszawa Wola. Zmiany zostaną wprowadzone od 14 marca i od 26 marca. Ponadto część pociągów „lotniskowych” będzie kursować przez podmiejską linię średnicową.

 

Linia nr R61 Tłuszcz – Ostrołęka

Na linii wystąpią utrudnienia w ruchu pociągów związane z pracami remontowymi w następujących dniach:

  • 25 i 26 maja w godz. 8:50-16:35 na odcinku Mostówka – Wyszków,
  • 27 i 28 maja w godz. 7:30-15:30 na odcinku Przetycz – Wyszków,
  • 31 maja w godz. 8:30-16:20 na odcinku Pasieki – Przetycz,
  • 1 i 2 czerwca w godz. 8:05-15:30 na odcinku Pasieki – Ostrołęka.

W zamian za odwołane pociągi będzie uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa na ww. odcinkach.

 

Linia średnicowa nr 448 Warszawa Zachodnia – Warszawa Śródmieście – Warszawa Wschodnia

W dniach 14-23 marca w godz. 22:10-5:00 dnia następnego wystąpią utrudnienia w ruchu pociągów na linii średnicowej z uwagi na prace remontowe związane z zamknięciem toru nr 1. Pociągi kursujące w kierunku wschodnim będą kierowane przez Warszawę Centralną z pominięciem przystanków osobowych Warszawa Ochota, Warszawa Powiśle i Warszawa Stadion.

 

Szczegółowy rozkład jazdy dla poszczególnych linii znajduje się w tabelach rozkładu jazdy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię