Od października nowa firma odbierze od mieszkańców śmieci

0

KONSTANCIN-JEZIORNA Podczas ostatniej sesji rady miejskiej jedna z mieszkanek zapytała, dlaczego odpady nie są odbierane w terminie. – Od lipca śmieci w gminie odbiera Jarper, który niekoniecznie się sprawdza – poinformował Kazimierz Jańczuk. – Jesteśmy w trakcie przetargu na firmę, która będzie odbierała odpady od początku października


Przypomnijmy. Poprzednia umowa na odbiór śmieci kończyła się 30 czerwca. Jednak oferent, który wygrał kolejny przetarg nie był w stanie świadczyć usługi. Dlatego burmistrz zawarł z wolnej ręki (na trzy miesiące) umowę z firmą Jarper. Obowiązuje ona do końca września. Gmina już rozpisała przetarg na nowego wykonawcę i prowadzi zaawansowane negocjacje z najtańszą firmą.
Mam nadzieję, że we wrześniu podpiszemy umowę i zaczniemy nowe rozdanie – poinformował podczas sesji radnych i mieszkańców Kazimierz Jańczuk. Burmistrz odniósł się też do współpracy z Jarperem.
Praktycznie codziennie przekazujemy kierownictwu firmy swoje uwagi – podkreślił.
Jarper na nie reaguje, ale jak się okazuje, niekoniecznie skutecznie. Firma broni się, że ma problemy z pracownikami. My nie przyjmujemy tego do wiadomości i naliczamy jej kary zgodnie z zawartą umową.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię