Od piątku rusza dwukierunkowa Chyliczkowska! Kierowców czekają też inne zmiany

4

PIASECZNO W nocy z 16 na 17 sierpnia zostanie wprowadzony ruch dwukierunkowy na ul. Chyliczkowskiej w Piasecznie. To najbardziej kontrowersyjna decyzja zarządu powiatu mijającej kadencji oraz największa rewolucja komunikacyjna Piaseczna w ciągu ostatnich lat

Wyjazd z ulicy Zgoda. Pod znakiem okrytym dziś folią widnieje nakaz jazdy w prawo. Zakaz skrętu w prawo w ulicę Chyliczkowską zniknie w nocy z czwartku na piątek

Wprowadzenie ruchu dwukierunkowego jest możliwe dzięki przebudowie skrzyżowania ul. Armii Krajowej (DK 79) z ul. Chyliczkowską. Na skrzyżowaniu ul. Warszawskiej z Chyliczkowską zostanie uruchomiona sygnalizacja świetlna. Problem z wyjazdem na Chyliczkowską będą mieli mieszkańcy osiedli przy ul. Młynarskiej. Dotychczas chcąc dostać się do ul. Armii Krajowej mogli korzystać zarówno z ul. Królewskie Lipy jak i ul. Zgoda. Od piątku z ulicy Zgoda będzie można skręcić tylko w prawo. Wyjeżdżając ulicą Zgoda od strony parku nie skręcimy natomiast w lewo. Kierowcy zmierzający Chyliczkowką w stronę obwodnicy również zostaną pozbawieni możliwości skrętu w lewo w ul. Zgoda.

Czy po zamontowaniu świateł na skrzyżowaniu Chyliczkowskiej z Warszawską będzie bezpieczniej?

Zmiany organizacji ruchu budzą duże kontrowersje. Część mieszkańców uważa, że nowe rozwiązania komunikacyjne powiększą korki i utrudnią kierowcom wyjazd z Piaseczna. Nie brakuje też zwolenników dwukierunkowej Chyliczkowskiej.
Na swojej stronie facebookowej starostwo twierdzi, że w celu wprowadzenia ruchu dwukierunkowego zostało przebudowane skrzyżowanie Armii Krajowej i Chyliczkowskiej przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad. Przeczy temu sama GDDKiA – informując, że pomysł zmian w ruchu na Chyliczkowskiej jest pomysłem naszym władz lokalnych, do których zarządca drogi krajowej tylko się przychylił.
– Pierwotnie GDDKiA zaplanowała wydzielenie na drodze krajowej nr 79 pasa ruchu do skrętu w lewo w ul. Chyliczkowską w kierunku ul. Julianowskiej oraz wydzielenie pasa ruchu do skrętu w lewo z ul. Chyliczkowskiej w kierunku Góry Kalwarii – informuje Małgorzata Tarnowska, rzecznik prasowy warszawskiego oddziału GDDKiA.
Czy zmiany organizacji ruchu na Chyliczkowskiej usprawnią komunikację w Piasecznie? O tym przekonamy się ciągu najbliższych tygodni. W pierwszych dniach na pewno część kierowców będzie zdezorientowana. Warto więc zachować szczególną ostrożność.

AB

4 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię