KONSTANCIN-JEZIORNA, GÓRA KALWARIA Już od 3 kwietnia, busy linii L15 i L28 zaczną zajeżdżać na nowy przystanek przy Centrum Kompleksowej Rehabilitacji przy ul. Gąsiorowskiego. To niejedyne zmiany


Busy L28 łączyły do tej pory Baniochę w gminie Góra Kalwaria z przystankiem „Sobieskiego” koło Starej Papierni w Konstancinie-Jeziornie. Od poniedziałku dodatkowo zatrzymają się, na żądanie, na nowym przystanku na skrzyżowaniu ul. Wareckiej i Sue Ryder (stąd jest najbliżej do szpitala neurologiczno-kardiologicznego Uzdrowiska Konstancin), a także na przystanku przy CKR na Gąsiorowskiego (w godzinach jego pracy) oraz w pobliżu domu rencisty i emeryta PAN przy Chodkiewicza. Dodatkowo L28 pojedzie przez Mirków i dotrze do Klarysewa (gdzie rozpoczyna się pierwsza strefa biletowa) . To ukłon dla starszych osób, które chcą dotrzeć z różnych rejonów miasta na rehabilitację. Na Gąsiorowskiego i przy Sue Ryder będą zatrzymywały się także busy linii L15 (które objeżdżają wokół gminy startując z Klarysewa).

Na prośbę mieszkańców od poniedziałku dołożono również dodatkowy, popołudniowy kurs autobusów linii 742 (Góra Kalwaria – Warszawa Wilanów).

– Niestety, nie udało się nam dołożyć dodatkowego kursu porannego, ponieważ to wymagałoby zwiększenia taboru, na co warszawski Zarząd Transportu Miejskiego w tym momencie nic wyraził zgody – informuje Mirosław Michalak, kierownik Wydziału Dróg Gminnych urzędu gminy w Konstancinie-Jeziornie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię