Od poniedziałku zamknięta ul. Millenium w Głoskowie. Zmiany w komunikacji

0

PIASECZNO Od poniedziałku 26 czerwca 2023 r. planowane jest zamknięcie ulicy Millenium w Głoskowie w rejonie skrzyżowania z ul. Szkolną. Zawieszone zostanie kursowanie linii L12, a Gmina Piaseczno zorganizuje specjalne połączenie z Głoskowa do Złotokłosu.

Realizowana od maja inwestycja ma na celu poprawę bezpieczeństwa w okolicach szkoły w Głoskowie. Prace drogowe realizowane są obecnie na ulicy Szkolnej, a w dniu 26 czerwca 2023 r. Wykonawca planuje rozpocząć prace drogowe na ulicy Millenium. W związku z tym odcinek ulicy, który ma zostać przebudowany, zostanie wyłączony z ruchu. Zamknięty będzie również wyjazd z ulicy Karczunkowej w ul. Millenium. Objazd zamkniętego odcinka ul. Millenium prowadzi przez Runów, Złotokłos i Baszkówkę ulicami Radnych, Solidarności, Gromadzką, Przyszłości, 3-go Maja, Piaseczyńską, Ogrodową i Sadową.

Prace drogowe powinny się zakończyć do września 2023 r.

Zmiany w transporcie publicznym

W związku z zamknięciem przejazdu ulicą Millenium kursowanie linii L12 zostanie zawieszone, a kursy L12 zostaną przeniesione do rozkładu L-2, aby utrzymać potencjał przewozowy na trasie Złotokłos – Piaseczno. Wybrane kursy L-2 dojadą również do pętli przy ogrodach działkowych w Szczakach. Szczegółowy rozkład jazdy dostępny jest na stronie www.wtp.waw.pl.

W celu zabezpieczenia potrzeb przewozowych dla Wólki Prackiej, Baszkówki i części Głoskowa uruchomiona zostanie linia zastępcza Z-1, która będzie funkcjonowała w godzinach szczytu w dni robocze w okresie od 26 czerwca do 1 września br. włącznie. Kursy będą realizowane BUS-em na trasie Głosków (kraniec tuż przed strefą robót drogowych) – Złotokłos (kraniec na pętli przy ul. Piaseczyńskiej).

Szczegółowy rozkład jazdy linii Z-1 w załączeniu.

Biuro Promocji i Kultury

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię