Od poniedziałku zapłacimy za parkowanie. Gmina wskazuje alternatywę!

1

PIASECZNO Gmina przygotowała dwa nowe darmowe parkingi przy ul. Nadarzyńskiej i przy ul. Kilińskiego. Łącznie przybędzie w mieście 200 nowych bezpłatnych miejsc parkingowych. To dobra wiadomość dla kierowców, ponieważ od poniedziałku, 4 grudnia za 195 dotychczas bezpłatnych miejsc postojowych trzeba będzie zapłacić

Budowa parkingów została zakończona tuż przed uruchomieniem strefy płatnego parkowania.
– Dostępnych będzie więcej dodatkowych bezpłatnych miejsc niż łącznie wszystkich miejsc objętych strefą, których jest 195 – zwraca uwagę Biuro Promocji i Informacji Urzędu Miasta i Gminy Piaseczno.
Nowe parkingi przy ul Nadarzyńskiej oraz przy ul. Kilińskiego mają być alternatywą dla płatnych parkingów. Tam kierowcy będą mieli możliwość zaparkować na dłużej nie narażając się na opłaty. Pozostali będą mogli zaparkować bezpłatnie w miejscach objętych strefą płatnego parkowania tylko na pierwsze 45 minut. Za pierwszą godzinę trzeba będzie zapłacić 2,50 zł, za drugą 3,00 zł, a za trzecią 3,50 zł. Za czwartą i każdą kolejną 2,5 zł.
Władze miasta mają nadzieję, że dzięki strefie płatnego parkowania zostanie wymuszona większa rotacja parkujących samochodów, dzięki czemu łatwiej będzie znaleźć miejsce w pobliżu punktów handlowych i usługowych.

AB/fot. Łukasz Wyleziński/piaseczno.eu

Strefa płatnego parkowania obejmie:
obszar A:
– ul. Kościuszki od ul. Kościelnej do ul. Wschodniej,
– łącznik przed Urzędem między ul. Kościuszki a ul. Sierakowskiego,
– ul. Sierakowskiego wzdłuż placu Kisiela,
– ul. Rynkową;
obszar B:
– ul. Kościuszki od ul. Wschodniej do ronda „Solidarności”.
Płatne parkowanie obowiązywać będzie w dni powszednie w godz. 8.00-18.00

1 KOMENTARZ

  1. Super, dzięki temu nie mam już dylematu gdzie zrobić zakupy i korzystać z usług. Z racji tego że większość przedsiębiorców w strefie płatnego parkowania opiera opłatę, ja zacznę korzystać z usług firm z innych części Piaseczna.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię