Od przyszłego roku miasto będzie większe

0

GÓRA KALWARIA Do miasta włączony zostanie Moczydłów PGR o powierzchni 57,53 ha, oraz część Krzaków Czaplinkowskich o powierzchni 35,21 ha

– Cieszę się, że mogliśmy spełnić marzenia i od 1 stycznia 2023 r. mieszkańcy tzw. PGR Moczydłów oraz dawnej Kalwaryjki zamieszkają w mieście Góra Kalwaria – komentuje burmistrz Arkadiusz Strzyżewski. – Zmianę granic obiecałem Mieszkańcom i to się udało! Udało się, choć nie wszyscy radni popierali ten postulat – podkreśla burmistrz.

Rozporządzenie Rady Ministrów z 25 lipca kończy kilkuletnią drogę inicjatorów przyłączenia fragmentów Moczydłowa oraz Krzaków Czaplinkowskich do miasta.
Na wnioski, które w poprzednich latach trafiały w próżnię, gmina rozpoczęła procedurę zmiany granic miasta Góra Kalwaria i sąsiadujących z nią dwóch wsi, wiosną 2020 r. Rada Miejska debatowała na ten temat kilkukrotnie przed podjęciem koniecznych uchwał i zwróceniem się do Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. Gmina przeprowadziła również konsultacje społeczne i przygotowała pokaźną dokumentację wymaganą przy zmianach granic miejscowości.

Zgodnie z rozporządzeniem, od 1 stycznia 2023 r. miasto powiększy się łącznie o 92,74 ha (57,53 ha z obecnego obrębu ewidencyjnego Moczydłów PGR oraz 35,21 ha z obrębu Krzaki Czaplinkowskie). Obecnie Góra Kalwaria liczy 1372,07 ha.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię