Od rejsów po koncerty. Wszystko w najbliższą sobotę na Wiśle i jej brzegu

0

GÓRA KALWARIA Mnóstwo bezpłatnych atrakcji związanych z rzeką będzie czekało na wszystkich, którzy 1 września po godz. 13 pojawią się na plaży przy tzw. tamie wojskowej


Kto jeszcze nie pływał po królowej polskich rzek na drewnianej łodzi, nie może tej okazji przepuścić. Tym razem do dyspozycji uczestników imprezy będą mniejszy bat Zygmunt, a także największa tradycyjna łódź drewniana w Polsce – Dar Mazowsza. Dla miłośników większych emocji dostępne będą też rejsy szybkimi łodziami ratowniczymi.

W programie „Święta Wisły na Urzeczu” na 1 września zapowiedziano również: zawody wakeboardowe (deska ciągnięta przez motorówkę, zapisy: 534 867 876), spływ kajakowy z Królewskiego Lasu do Góry Kalwarii (zbiórka na tamie o godz. 13, zapisy: 603 910 490), wyścigi kajakowe na rzece, pływanie na deskach SUP, turniej siatkówki plażowej, fotobudkę, animacje dla dzieci, wystawę „Z Biegiem Wisły, z biegiem lat”. W sobotę (od godz. 14) będzie można także posłuchać wykładów dra Piotra Rytko, dra Łukasza Marycego Stanaszka, Katarzyny Jasińskiej, dra Wojciecha Borkowskiego o nadwiślańskiej przyrodzie, zagospodarowaniu Wisły, szkucie czerskiej czy tradycji Urzecza. Po godz. 15.30 na plaży wystąpią zespoły: URZECZEni, Kalwarki, SzekstanZ, Wszyscy Byliśmy Harcerzami, a także Piotr Zarzeczny (śpiewający szanty). W trakcie święta (o godz. 16.30) włodarze gmin Góra Kalwaria i Karczew oficjalnie odsłonią tablice na przeprawie przez Wisłę z nazwą Most Nadwiślańskiego Urzecza. Wydarzenie poleca Kurier Południowy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię