GÓRA KALWARIA Bartłomiej Matysiak zadbał o bezpieczeństwo nie tylko dwójki swoich dzieci, które uczą się w placówce w Czachówku. Kupił kamizelki odblaskowe dla wszystkich uczniów


– Jestem mieszkańcem Czachówka. W naszej wsi nie mamy chodnika, jezdnia jest wąska, a oświetlenie jest jakie jest, łatwo o wypadek. Obserwuję dzieci dochodzące do szkoły nie tylko z naszej wsi, ale także sąsiedniego Bronisławowa czy Czarnego Lasu. Stąd pomysł na zakup kamizelek – tłumaczy pan Bartłomiej. W przekazaniu wdzianek wziął udział także jego ojciec Ryszard, obaj są związani z firmą budowlaną Brtexo.

– I my, i dzieci jesteśmy bardzo zadowoleni z tej inicjatywy, bo bezpieczeństwo jest najważniejsze – komentuje Anna Giernacka, dyrektor placówki. – Dopilnujemy, żeby uczniowie w kamizelkach jeździli także na wycieczki, żeby było bezpieczniej.

Przekazaniu uczniom łącznie stu kamizelek towarzyszyła pogawędka dzielnicowych z komisariatu w Górze Kalwarii. Asp. szt. Albert Witek i st. sierż. Andrzej Łepecki mówili o tym, jak należy korzystać z drogi, szczególnie w okresie zimowym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię