Od tygodnia w centrum miasta ulatnia się gaz

4

PIASECZNO Pani Halina, mieszkająca przy ulicy Przedwiośnia, ponad tydzień temu zgłosiła spółce PSG, że na terenie jej nieruchomości pękła rura z gazem. – Powiedzieli mi, że jej naprawa może potrwać nawet kilka tygodni – opowiada. – W pobliżu miejsca awarii znajdują się domy jednorodzinne. Wydaje mi się, że PSG powinna jak najszybciej usunąć tę usterkę


Mieszkanka już kilka dni temu wykopała rosnące nad pękniętą rurą krzewy i byliny

Kiedy we wtorek po południu dotarliśmy na miejsce, trzech mężczyzn próbowało dokopać się do uszkodzonej rury. Wokół czuć było ulatniający się gaz.
– Ci panowie przyjechali po ośmiu dniach od zgłoszenia awarii – opowiada pani Halina.
– Wcześniej było tu pogotowie gazowe, które stwierdziło, że nic wielkiego się nie dzieje.
Mieszkanka twierdzi, że już na samym początku poinformowano ją, że usuwanie usterki może potrwać nawet kilkanaście dni.
– Jedna ekipa dostanie się do rury, inna będzie za jakiś czas ją naprawiać, a jeszcze inna – znów po jakimś czasie – przyjedzie, aby zakopać dziurę – mówi kobieta. – W tym miejscu rosły krzewy i byliny. Kilka dni temu musiałam je wykopać. Nie wiem, czy znów się przyjmą. Wokół cały czas unosi się zapach gazu, a zaledwie 8 m stąd stoi dom sąsiadów. Wszyscy pamiętamy co stało się w Szczyrku, czy ta naprawa nie mogłaby zostać przeprowadzona sprawniej?
Jerzy Kłusek z PSG wyjaśnia, że awaria nie jest na tyle poważna, aby trzeba ją było usuwać natychmiast.
– Ulatniający się gaz nie stwarza bezpośredniego zagrożenia dla życia i zdrowia – zapewnia. – Mamy wiele poważniejszych awarii, którymi trzeba się zająć od razu, a nasze moce przerobowe są ograniczone. To nie jest nasza zła wola czy niechęć do tej pani. Zapewniam, że dokładamy starań, aby jak najszybciej to dokończyć i zamknąć sprawę.

TW

4 KOMENTARZE

  1. Od kiedy PGE czyli PGE Dystrybucja S.A. firma energetyczna zajmuję się siecią gazową
    Autorowi artykułu pewnie chodziło o PSG czyli spółkę gazownictwa 🙂

  2. Jak rozszczelnienie się powiększy i gaz pier$#@nie, aż wiatki tej Pani niebo zobaczą z bliska, to przyjadą! i to bardzo szybko….

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię