Odblokowano targowisko. Trzeba jednak pamiętać o bezpieczeństwie

1

GÓRA KALWARIA Od czwartku zdjęto ograniczenia na miejskim targowisku przy ulicy Mariańskiej. Cały czas należy przestrzegać jednak zasad bezpieczeństwa – chodzić w maseczkach, rękawiczkach i zachowywać od siebie bezpieczną odległość


Gminne targowisko działa już w pełnym zakresie. Na placu można sprzedawać nie tylko artykuły spożywcze i przemysłowe, ale także kwiaty doniczkowe, sadzonki roślin, narzędzia, nawozy. Wyjątkiem jest hala mięsna, która zostanie otwarta dopiero w przyszłym tygodniu. Władze gminy apelują, aby cały czas przestrzegać zasad bezpieczeństwa. Na początku i na końcu głównej alei ustawiono stoliki z rękawiczkami i płynami do dezynfekcji. Straż miejska i inkasent pilnują, aby wszyscy nosili maseczki i utrzymywali od siebie bezpieczną odległość.
– Targowisko cieszy się dużą popularnością zwłaszcza w okresie wiosenno-letnim – mówi Piotr Chmielewski, rzecznik ratusza. – Dlatego nie chcemy blokować na nim możliwości handlu. Uważamy, że przy zachowaniu odpowiednich środków ostrożności, zakupy na świeżym powietrzu i tak są mniej ryzykowne niż w zamkniętym pomieszczeniu.
Targowisko przy Mariańskiej ma być w przyszłości modernizowane.

TW

1 KOMENTARZ

  1. „Władze gminy apelują, aby cały czas przestrzegać zasad bezpieczeństwa.”
    Jeśli autor miał na myśli te apele z megafonów to sam chyba ich nie słuchał.
    Bełkot.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię