Oddaj krew by pomóc potrzebującym

1

PIASECZNO Jutro od godz. 9 do godz. 13 przy Krzyżu Papieskim w Piasecznie zostanie zorganizowana zbiórka krwi. Piaseczyńsko-Grójecki Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża serdecznie zaprasza do akcji wszystkich krwiodawców

Krew może oddać każda zdrowa osoba w wieku 18-65 lat, o wadze ciała powyżej 50 kg. Przy kwalifikacji uwzględnia się również proporcje wzrostu i wagi ciała. Przy oddawaniu dwóch jednostek KKCz (podwójna erytroafereza) wymagana jest waga przynajmniej 70 kg. Dawca powinien również władać językiem polskim w mowie i piśmie w stopniu umożliwiającym samodzielne zrozumienie treści kwestionariusza dawcy i pytań związanych z wywiadem lekarskim. Z możliwości oddania krwi wykluczeni są diabetycy.
Podczas środowej akcji, ze względu na stan epidemii, krew zostanie pobrana tylko od 40 osób.

Tyl.

1 KOMENTARZ

  1. Dlaczego tylko jeden raz na dwa miesiące są takie akcje? Oddaje regularnie krew pełna ale zdarza mi się oddawać również płytki (które można oddawać co miesiąc). Kaczego miasto powiatowe nie ma stałego punktu podawania kwi? Wczoraj oddając krew w crkik przy ul. Saskiej było około 10 osób z Piaseczna do godziny 8. Myślę że nie jest to mało!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię