Oddaj krew w Piasecznie! Można pomóc długoletniej dyrektor przedszkola

0

PIASECZNO Już jutro,  27 maja pod Krzyżem Papieskim odbędzie się kolejna zbiórka krwi organizowana przez Piaseczyńsko-Grójecki Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża

Zorganizowana, po dłuższej przerwie, w zeszłą środę zbiórka cieszyła się dużym zainteresowaniem – do tego stopnia, że nie wszyscy chętni mogli tego dnia oddać krew. Dlatego PCK już po tygodniu zdecydowała się na powtórkę w tym samym miejscu. Warto podkreślić, że tym razem będzie można również wspomóc leczenie ciężko chorej Danuty Balas, przebywającej w piaseczyńskim szpitalu św. Anny. Pani Danuta przez 42 lata pracowała w gminnym przedszkolu przy ulicy Fabrycznej, z czego przez 31 lat była jego dyrektorem. Oddając krew należy podać imię i nazwisko, a także miejsce przebywania osoby chorej.
Życiodajny płyn będzie można oddać w godzinach od 9 do 13. Organizatorzy zapraszają osoby zdrowie w wieku 18-65 lat, o wadze ciała powyżej 50 kg. Przy kwalifikacji uwzględnia się również proporcje wzrostu i wagi ciała, a przy oddawaniu dwóch jednostek KKCz (podwójna erytroafereza) wymagana jest waga przynajmniej 70 kg. Dawca powinien również władać językiem polskim w mowie i piśmie w stopniu umożliwiającym samodzielne zrozumienie treści kwestionariusza dawcy i pytań związanych z wywiadem lekarskim. Z możliwości oddania krwi wykluczeni są diabetycy.
Podczas środowej akcji, ze względu na koronawirusa, krew zostanie pobrana tylko od 40 osób.

Tyl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię