Oddaj ubrania, zrób miejsce w szafie i dobry uczynek

1

PIASECZNO Obok Designer Outlet Warszawa pojawiły się pojemniki na odzież używaną. Ubrania wrzucane do nich przez klientów centrum zyskają drugie życie i dodatkowo, dzięki zebranym kilogramom pomogą potrzebującym.

Pojemnik Drop Box można znaleźć na terenie garażu, na poziomie 0 w okolicach wejścia do centrum. – Klienci mogą u nas zostawiać ubrania, których już nie używają lub nie są im potrzebne. Wystarczy, przy okazji zakupów przywieźć je i wrzucić do pojemnika. Zebrane tekstylia są w 100% wprowadzane do drugiego obiegu. Te najlepszej jakości trafiają w niezmienionej formie do second handów lub na eksport, a pozostałe – są poddawane recyklingowi. Zachęcamy klientów do współpracy, bo te działania mają szczytny cel – mówi Agnieszka Kuś, Senior Marketing Manager Designer Outlet Warszawa, ROS.

O odpowiednie zagospodarowanie zebranych rzeczy dba Wtórpol, który od 30 lat wprowadza tekstylia do drugiego obiegu. Firma nie tylko nadaje ubraniom nowe życie, ale dochód z akcji przeznaczy na działania Fundacji Eco Textil – zakup sprzętu rehabilitacyjnego dla osób z niepełnosprawnościami w wybranej wspólnie z centrum placówce pomocowej na terenie powiatu.

Działalność Fundacji Eco Textil jest możliwa właśnie dzięki wszystkim osobom oddającym niepotrzebne ubrania i tekstylia. A dzięki środkom pozyskanym z zagospodarowania odzieży sprzęt rehabilitacyjny trafia do osób, które naprawdę go potrzebują.

Dlatego warto po lecie przewietrzyć szafy i niepotrzebne, za małe czy nieużywane rzeczy przynieść do Designer Outlet Warszawa. Zapraszamy wszystkich klientów do wrzucania odzieży, która zalega w szafach do Drop Boxa. Razem możemy przyczynić się do polepszenia życia niejednej osoby.

– Każda społeczna akcja uświadamiająca, jak wielkie znaczenie ma to, co zrobimy z niepotrzebną odzieżą ma sens, ponieważ dzisiaj ubrania są najszybciej przyrastającym odpadem na świecie. Włączając się w projekt chcemy pokazać, że niepotrzebne tekstylia są cennym surowcem, nadającym się do stworzenia zupełnie nowych rzeczy. Ubrania mogą nadal służyć ludziom, bez szkody dla środowiska – podsumowuje Monika Lipnicka z działu CSR firmy Wtórpol.

1 KOMENTARZ

  1. Uuuuuu ty szaraczku dbaj o środowisko oddając stare ciuszki do puszki, a giganci produkujący nadmiar ubrań co sezon wrzucają do środowiska niesprzedane kolekcje. Może na tym trzeba się skupić, a nie na przenoszeniu odpowiedzialności na osoby, które przynajmniej używają ubrań, a nie tylko starają się je pogonić klientom, a gdy już się nie uda idą do spalenia, bo przecież nie odda ich się do puszki na odzież (NIE)używaną?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię