Oddali 9 litrów krwi

0

POWIAT W piątek 19 marca przy hali sportowej OSiR w Górze Kalwarii miała miejsce kolejna zbiórka krwi organizowana przez Piaseczyńsko-Grójecki Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża i HDK w Górze Kalwarii

Tym razem życiodajny płyn zbierano dla konkretnej osoby – Jakuba Warownego, młodego człowieka zmagającego ze złośliwym nowotworem, którego leczenie wymaga częstego przetaczania krwi. Organizatorzy szczególne podziękowania kierują w stronę dyrektora OSiR Pawła Maciejewskiego, który nie tylko udostępnił miejsce dla ambulansu, ale i sam także oddał krew. Oprócz niego do wspomożenia leczenia chłopca zgłosiły się 32 osoby, z czego krew oddały ostatecznie 22 osoby, co daje łącznie 9 litrów 900 mililitrów życiodajnego płynu.
Kolejna zbiórka krwi odbędzie się 7 kwietnia przy Urzędzie Miasta i Gminy Piaseczno w godzinach od 9 do 13. Przypominamy, że krew lub jej składniki możesz oddać jeśli: masz 18-65 lat i posiadasz dowód osobisty (lub inny dokument ze zdjęciem), ważysz powyżej 50 kg, nie chorowałeś na żółtaczkę oraz w ciągu ostatnich sześciu miesięcy nie miałeś wykonanego zabiegu operacyjnego, tatuażu, przekłucia uszu lub innych części ciała.

Tyl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię