Oddanie do ruchu skrzyżowań ul. Jana Pawła II z Jarząbka oraz z Powstańców Warszawy

4

PIASECZNO W najbliższy piątek 29 maja 2020 roku, planowane jest oddanie do ruchu skrzyżowań Jana Pawła II / Jarząbka (wlot w ul. Dworcową będzie zamknięty) i Jana Pawła II / Powstańców Warszawy.

Inwestycja dotyczyła rozbudowy dróg gminnych: ulicy Dworcowej i ulicy Jana Pawła II w zakresie skrzyżowania wraz z dojazdami, fragmentu ul. Jana Pawła II oraz skrzyżowania ul. Jana Pawła II z ul. Powstańców Warszawy w Piasecznie. W ramach inwestycji wykonane zostały elementy wyposażenia tj.: oświetlenie, chodniki, ścieżki rowerowe, ciągi pieszo-rowerowe i zjazdy na przylegające tereny. Zmienił się również sposób zagospodarowania wód opadowych. Wybudowany został nowy odcinek zbiorczego kolektora deszczowego wraz z komorą, a także nowe odcinki kanalizacji deszczowej bezpośrednio odwadniającej skrzyżowanie. Przebudowana została sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniach ul. Dworcowej i Jana Pawła II oraz Jana Pawła II i Powstańców Warszawy. Wybudowana została infrastruktura techniczna dla sieci monitoringu miejskiego. Budowa ulicy spowodowała również konieczność przebudowy elementów infrastruktury technicznej niezwiązanej z drogą. Koszty budowy 4 578 900,00 zł.

CZYTAJ TAKŻE:  Podziel się jedzeniem, nie wyrzucaj! Przynieś też niepotrzebne ubrania!
Wyremontowane skrzyżowanie ulicy Dworcowej, Jana Pawła II i Jarząbka w Piasecznie

Termin zakończenia prac przedłużył się w czasie, w związku ze skomplikowanym stopniem inwestycji, która obejmowała również bardzo zaawansowane roboty podziemne. Trwająca epidemia, także miała swój wpływ na ostateczny termin oddania skrzyżowania do użytku.

 

Wyremontowane skrzyżowanie ulicy Dworcowej, Jana Pawła II i Jarząbka w Piasecznie

W związku ze zmianami projektowymi, konieczne było wystąpienie o zamienną decyzję ZRID. Obecnie czekamy na jej wydanie i po zatwierdzeniu przez Starostę, zostanie wprowadzona czasowa organizacja ruchu, która udostępni dla ruchu skrzyżowanie Powstańców Warszawy z ul. Jana Pawła II oraz częściowo skrzyżowanie ul. Jarząbka z ul. Jana Pawła II – ze względu na rozpoczynające się kolejny etap przebudowy ul. Dworcowej, relacja w kierunku ul. Nadarzyńskiej nie będzie udostępniona.

CZYTAJ TAKŻE:  Dwa złota Antoniny Żurawskiej

Biuro Promocji i Kultury Gminy Piaseczno
fot. Marcin Borkowski

4 KOMENTARZE

  1. Propaganda, inwestycja nie jest zakończona!! Włodarze miasta nie potrafili przygotować dokumentacji na prostą przebudowę. Ścieżka rowerowa to nieporozumienie!! Będą z nią kłopoty. Kable jak wisiały nad jezdnią tak wiszą, zainwestowano jedynie w nowe (droższe) słupy. Epidemia w niczym nie przeszkadzała. Jedyny przestój związany z pracami był w okresie świątecznym.

  2. Czyli skrzyżowanie będzie otwarte ale nie do końca. To już Himalaje niekompetencji, zamiast remontować Dworcowa jednocześnie ze skrzyżowaniem, tow vice burmistrz zafunduje nam kolejne pół roku paraliżu miasta. Gratuluje wszystkim, którzy głosowali na tych nieudaczników.

  3. Otwierają i zamykają. W tym czasie można było wykonać również odcinek Dworcowej. A tak dalej nie ma na dawnej linii 709. Masakra

  4. Najlepsze jest to, że w swojej arogancji, “nikt nie ma prawa krytykować wadzy” nikt z wywołanych nie odpowiada na zarzuty. Motłoch pisze ale to wszak to nie powód aby urzędnik zniżał się do odpowiedzi. Wszak wadza stoi ponad tym. Zapewne burmistrz wydał zakaz odpowiadania na takie posty szkalujące wspaniałą wadzę. To musi być strasznie frustrujące, kiedyś na takie wrogie wadzy siły wysłało by się MO, SB a dziś.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię