Odgłosy budowy nie dają spać mieszkańcom

4

LESZNOWOLA Na terenie między ulicami Puławską, a Kuropatwy w Mysiadle powstaje kolejny sklep Castoramy. Osoby mieszkające przy ul. Słowiczej, kilkanaście metrów od placu budowy, skarżą się, że inwestycja jest realizowana także w godzinach nocnych, co stwarza liczne uciążliwości. Gmina poprosiła już o wyjaśnienie inwestora


Najgorsze jest to, że ten hipermarket budowany jest także nocą – skarżą się mieszkańcy. – Rozmowy z gminą, inwestorem, kierownikiem budowy, ale też telefony na policję nic nie dają…
Rozgoryczeni ludzie twierdzą, że nigdy nie chcieli w tym miejscu marketu, a gmina – nie biorąc pod uwagę ich zdania – zmieniła kilka lat temu plan miejscowy.
Głosy niezadowolenia, związane z budową Castoramy – wbrew temu co twierdzą mieszkańcy – dotarły jednak do urzędu gminy, który poprosił inwestora o wyjaśnienia. Dotarliśmy do pisma, w którym inwestor tłumaczy, że praca nocą była niedopatrzeniem wykonawcy.
Wykonawca zobowiązał się, że praca w godzinach 22 – 6 nie będzie już miała miejsca – czytamy w komunikacie. Pracujący nocą wykonawca został też ukarany mandatem.

TW

4 KOMENTARZE

  1. Bzdura, po wyjaśnieniach inwestora wczoraj tj. z 26 na 27.09. prace również były prowadzone w nocy. Nie jest to niedopatrzenie, tylko celowe działanie aby dotrzymać terminów.

  2. Nikt tym się nie przejmie.Niestety.
    Trimeko buduje osiedle na Mleczarskiej od..2018 roku.Końca nie widać.Brud,hałas,kurz,wywrotki jeżdżące tam i z powrotem,kruszenie betonu,krzyki i nawoływania robotników.Od ponad 5-u lat nie możemy siedzieć w ogródkach,bo po prostu się nie daje wytrzymać.
    To jest rzeczywistość Piaseczna i okolic.

  3. Warto dodać, że do 2014r. w planie zagospodarowania na tym terenie była zabudowa mieszkaniowa. W 2014r. radni Lesznowoli uchwalili nowy plan zagospodarowania przestrzennego umożliwiając stawianie marketów na tym terenie i ignorując uwagi do planu ze strony mieszkańców. W 2018r. kolejnym planem radni połączyli dwie działki, aby zmieścił się market tuż pod prywatnymi domami. Te dzialania spowodowały spadek wartości sąsiadujących nieuchomości i podejrzenia o działania korupcyjne. Nie zmienia się pzp pod inwestora.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię