ODKRYJMY NA NOWO. II PRZEGLĄD FILMOWY IM. LIDII WYSOCKIEJ

0

PIASECZNO Centrum Kultury w Piasecznie zaprasza do wspólnego poznawania dorobku znakomitej artystki Lidii Wysockiej. Wszystkie wydarzenia zaplanowane w ramach drugiego przeglądu jej filmów to hołd dla wybitnej mieszkanki Piaseczna.

 

Lidia Wysocka – słynna mieszkanka Piaseczna, aktorka, reżyserka teatralna i kabaretowa, dama przedwojennego kina. To właśnie tej niezwykłej i charyzmatycznej postaci zostanie poświęcony kolejny przegląd filmowy organizowany w Domu Kultury.

W sobotę 18 listopada o godz. 18.00 w Galerii za Rogiem odbędzie się uroczyste otwarcie wystawy „Kino okiem Tomasza Brańskiego”. Tego samego dnia w sali widowiskowej Domu Kultury obejrzymy film „Złota maska” z 1939 roku. Przed projekcją Olga Gaertner i Piotr Gacek porozmawiają o filmie, w którym zagrała Lidia Wysocka u boku Aleksandra Żabczyńskiego. W niedzielę 19 listopada, także o 18.00 będą mogli Państwo obejrzeć fragmenty występów kabaretu Wagabunda, który stworzyła i w którym występowała Wysocka, zaś fragmenty te będą częścią spotkania z Jackiem Fedorowiczem, aktorem i satyrykiem, który również występował w Wagabundzie. Spotkanie poprowadzi Rafał Dajbor.

ODKRYJMY NA NOWO. II PRZEGLĄD FILMOWY IM. LIDII WYSOCKIEJ
data: 18-19.11.2023 | sobota, niedziela
godzina: 18:00
miejsce: Dom Kultury
wstęp: wolny

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię