KONSTANCIN-JEZIORNA Międzynarodowy Festiwal Filmów Lotniczych – Fly Film Festival to pionierskie wydarzenie, podczas którego świat kina spotyka się ze światem lotnictwa. Wstęp na imprezę jest wolny


W weekend 28 i 29 października w Konstancińskim Domu Kultury przy ul. Mostowej 15 będzie można obejrzeć 11 różnorodnych filmów. Gościem festiwalu będzie kapitan Tadeusz Wrona – bohaterski pilot, który w 2011 roku wykazał się nie lada umiejętnościami podczas awaryjnego lądowania na Lotnisku Chopina w Warszawie. Bezpiecznie sprowadził na ziemię rejsowy samolot LOT-u, ratując 230 osób. Wylądował lecącym z USA boeingiem 767 bez wysuniętego podwozia. Nagrania niezwykle niebezpiecznego manewru obiegły cały świat. Spotkanie z pilotem odbędzie się w niedzielę o godz. 17.30.

Fly Film Festiwal to wspólna platforma dialogu i rozrywki dla wszystkich pasjonatów awiacji, a także filmowców, którzy swoją twórczość poświęcili tematyce lotniczej. W programie są filmy historyczne, obrazy koncentrujące się na lotnictwie militarnym i cywilnym, a także produkcje dotyczące paralotniarstwa czy lotów szybowcowych. Bezpłatne seanse w sobotę zaczną się o godz. 18, a w niedzielę – o 17.30. Szczegółowy repertuar na stronie internetowej Konstancińskiego Domu Kultury.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię