Odmienne nurty sztuki współczesnej

0

PIASECZNO Ośrodek Sztuki Lescer w Zalesiu Górnym zaprasza do wirtualnego zwiedzania wystawy „Spotkanie” autorstwa Pawła Zaręby i Krzysztofa Żwirblisa – zarówno wirtualnego, jak i osobistego

Wystawa jest czynna wirtualnie poprzez udostępnienie dokumentacji ekspozycji na naszych stronach (www.lescer.org) – mówi Ewa Sułek z Ośrodka Sztuki Lescer. – Do 27 czerwca, w soboty w godzinach od 14 do 18, można ją oglądać także na żywo przy ulicy Pionierów 11/13.
W ramach ekspozycji Paweł Zaręba i Krzysztof Żwirblis reprezentują dwa skrajnie odmienne nurty sztuki współczesnej. O ile Zarębę interesuje forma i poszukiwanie piękna wytwarzanych obiektów, to Żwirblis jest zaangażowanym społecznie aktywistą, uczestnikiem kilkuset przedstawień, akcji ulicznych i projektów performatywnych.
Na wystawie zaprezentowane zostały filmy i fotografie Krzysztofa Żwirblisa dokumentujące działania performatywne, wielodniowe akcje społeczno-artystyczne oraz instalacje w przestrzeni publicznej, które powstały głównie w ciągu ostatnich trzech lat. Dla artysty ważna jest wymiana opinii i doświadczeń z widzem, który staje się aktywnym uczestnikiem działania. Paweł Zaręba przedstawia z kolei swoje najnowsze prace na papierze i płótnie, jak również interwencje malarskie w przestrzeni galerii.
Działanie Zaręby, skupiające się na powrocie do istoty malarstwa, jest z założenia niezmiennie różne od twórczości Żwirblisa, co stanowi ciekawe połączenie nie tylko wizualne, lecz również koncepcyjne – podkreśla Ewa Sułek.
W późniejszym terminie planowana jest również wspólna inicjatywa artystów, której celem ma być animacja i rewitalizacja opuszczonego obiektu w Zalesiu Górnym – dawnego baru znajdującego się w drodze nad stawy.

Grzegorz Tylec

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię