Odnowiony plac zabaw przy ul. Kusocińskiego

2

PIASECZNO Zakończyły się prace remontowo-budowlane na placu zabaw, który znajduje się przy skrzyżowaniu ul. Kusocińskiego z ul. Wojska Polskiego w Piasecznie


Przedmiotem prac była wymiana nawierzchni ogródka jordanowskiego, wymiana piasku, usunięcie darni, oczyszczenie terenu oraz wykonanie nowej nawierzchni syntetycznej pod urządzenia. Nawierzchnia składa się z dwóch warstw: dolna amortyzująca jest połączeniem mieszanki granulatu z klejem poliuretanowym, natomiast druga nawierzchnia to kolorowa warstwa wierzchnia składająca się z granulatu na bazie kauczuku. Nowe podłoże zapewnia odpowiednią amortyzację upadku dzieci, jest przesiąkliwe i antypoślizgowe. Charakteryzuje się też doskonałą odpornością na warunki atmosferyczne oraz wyjątkową estetyką.

Oprócz nowej nawierzchni, na placu zabaw wykonana została naprawa ławek i konserwacja obecnych urządzeń. Pojawiły się również nowe m.in.: bujaki, karuzela, huśtawki wagowe, bocianie gniazdo i walec.

Remont został wykonany przez firmę BUDPLAY Stanisław Wiechowski. Koszt inwestycji wyniósł 338 373 zł brutto.

W drugiej połowie lipca 2018 roku, planowane jest rozpoczęcie prac na placu zabaw przy ul. Fabrycznej, gdzie m.in. planowana jest wymiana nawierzchni oraz wymiana urządzeń na nowe.

Fot. Marcin Borkowski

2 KOMENTARZE

  1. Kolejny remont,a samolotu nadal nie ma(mam na myśli samolot z górki). A Tak serio, poraża to wypieranie naturalnego piasku,trawy przez plastik

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię