Odnowiony pług do odśnieżania czeka na nadejście zimy…

1

PIASECZNO Na stacji kolei wąskotorowej w centrum miasta od kilku dni zwraca uwagę dziwne, świeżo odmalowane urządzenie, będące skrzyżowaniem wagonu z lokomotywą. Jest to lemieszowy pług odśnieżny typ 803S z 1991 roku, który właśnie przeszedł gruntowną modernizację


Piaseczyńsko-Grójeckie Towarzystwo Kolei Wąskotorowej, które organizuje przejazdy wąskotorówką, od kilku lat własnym sumptem modernizuje tabor kolejowy. Tym razem grupa pasjonatów wzięła na warsztat pług odśnieżny wyprodukowany z Stargardzie Szczecińskim.
– Jak sama nazwa wskazuje, służy on przede wszystkim do odśnieżania szlaku, choć nie tylko – mówi Michał Duraj, wiceprezes towarzystwa. – Pług może być pchany lub ciągnięty przez lokomotywę. My podczepiamy go do składu w okresie jesienno-zimowym ponieważ ma duży agregat prądotwórczy, który wykorzystujemy do ogrzewania wagonów pasażerskich.
Pług ma z dwóch stron kabiny, przedział pasażerski oraz przedział mechaniczny. Ma też dwie leżanki, na których w awaryjnej sytuacji można się przespać.
W ramach modernizacji urządzenie nie tylko zostało odmalowane, ale także naprawiono mu okna i poszycie wewnętrzne.

TW

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię