PIASECZNO Jutrzejsze popołudnie (10 grudnia) warto zarezerwować na wspólne świętowanie mikołajek.


Na rynku, który ze względów bezpieczeństwa tego dnia będzie zamknięty dla ruchu kołowego, wydzielone zostaną trzy strefy. Od strony Przystanku Kultura stanie podest, na którym w godzinach 15.00 – 17.00 zaplanowano występy muzyczne. Gościem specjalnym imprezy będzie kapela góralska Beskid, która zagra najpiękniejsze kolędy i pastorałki góralskie.

Aby oddać ducha prawdziwych świąt, zaprosiliśmy w tym roku kapelę z gór, z Podbeskidzia, która od kilkudziesięciu lat pielęgnuje muzykę z tego regionu – wyjaśnia Katarzyna Biernadska-Hernik, wicedyrektorka Centrum Kultury.

Kiermasz Świąteczny

Dookoła fontanny oraz na zamkniętej ulicy ulokowane będą stoiska Kiermaszu Świątecznego, pełne ozdób, pomysłów na prezenty i świątecznych smakołyków. Przedświąteczne zakupy będą możliwe w godz. 11.00 – 17.00. Nie zabraknie także bezpłatnego poczęstunku dla mieszkańców.

Na rozgrzanie się przygotowaliśmy pierogi z barszczem czerwonym, które rozdawane będą ze specjalnego namiotu – dodaje Katarzyna Biernadska-Hernik.

Spotkanie z Mikołajem

Bliżej kościoła będzie można znaleźć strefę animacji mikołajkowych, która rusza o godz. 12.30. Przybyły na saniach Święty Mikołaj będzie rozdawać drobne prezenty, a Pani Mikołajowa z pomocnikami będzie zachęcać do własnoręcznego wykonania i ozdobienia pierników. Chętni do przygotowania wyjątkowej ozdoby lub kartki z życzeniami będą mogli skorzystać ze stanowiska warsztatowego pełnego materiałów plastycznych. Podobnie jak w zeszłym roku, zakupione na kiermaszu prezenty będzie można zapakować w samodzielnie ozdobioną torbę lub fantazyjnie udekorowany pakunek. Organizatorzy zachęcają rodziny lubiące rywalizację do udziału w grze miejskiej, w której do wygrania będą atrakcyjne nagrody ufundowane przez organizatorów imprezy, czyli Centrum Kultury w Piasecznie oraz gminę Piaseczno.

Wspólne odliczanie

Tradycyjnie kulminacją imprezy będzie zapalenie lampek na choince wspólnie z burmistrzem, zaplanowane na godz. 16.00. Towarzyszyć mu będzie pokaz efektów pirotechnicznych.

Dziewięciometrowa choinka pojawia się na rynku od 2011 roku i dzielnie zastępuje w sezonie zimowym popularną fontannę, przynosząc wiele radości w okresie zimowym – mówi Łukasz Wyleziński, kierownik Biura Promocji i Informacji Gminy Piaseczno. – Efektownie „odpalając choinkę”, wprowadzamy mieszkańców w świąteczny nastrój, który, mam nadzieję, będzie wszystkim towarzyszyć aż do samych świąt – dodaje.

źródło: piaseczno.eu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię