Odpalenie ekologicznej choinki z Kingą Sawczuk

0

GÓRA KALWARIA Dziś odbyło się uroczyste odpalenie miejskiej choinki, która tradycyjnie stanęła na rynku przed rauszem. Odliczanie czasu do zapalenia świątecznych świateł zainicjował burmistrz Arkadiusz Strzyżewski w towarzystwie Kingi Sawczuk

Miejska choinka została w tym roku udekorowana ozdobami z elektrośmieci, które zostały stworzone przez uczniów kalwaryjskich szkół, w ramach finału akcji „Mikołajki z Eco Studio”, zorganizowanej przez Organizację Odzysku ELECTRO – SYSTEM wspólnie z gminą. Ambasadorami akcji i gośćmi specjalnymi wydarzenia byli youtuberka, ale także influencerka i tiktokerka Kinga Sawczuk oraz dziennikarz młodego pokolenia – Kuba Adamiak.
– Chcemy pokazać, że niepotrzebnym i zużytym rzeczom, możemy dać drugi życie, zmieniając je w np. w świąteczne ozdoby – mówił burmistrz Arkadiusz Strzyżewski.
– Z ekologią jestem związana od małego dziecka – przyznała King Sawczuk wieszając pierwszą bombkę. – Chętnie wzięłam udział w tej akcji, bo uważam, że wiedzę ekologiczną trzeba zaszczepiać od najmłodszych lat.
Świąteczne, 8-metrowe drzewko, które dziś po godz. 17.00 rozbłysło światełkami jest prezentem Ewy Wirtek z ul. Leśnej dla wszystkich mieszkańców gminy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię