Odpalili kampanię, zanim wyścig ruszył

28

POWIAT Podczas trwającej Konwencji Powiatowej Prawa i Sprawiedliwości przedstawiono kandydatów na wójta i burmistrzów w zbliżających się wyborach samorządowych

Sala konferencyjna urządu miasta w Piasecznie wypełniała się do ostatniego miejsca. Przyszłych kandydatów i przybyłych mieszkańców powitał Martin Świegodziński oraz lider powiatowego PiS Sergiusz Muszyński. Kandydatów na najwyższe funkcje w gminach powiatu piaseczyńskiego przedstawił Senator RP Konstanty Radziwiłł.
– Interesuje mnie kto będzie gospodarzem miejsca, w którym mieszkam – powiedział senator Radziwiłł. – Ta kampania, którą odpalamy zanim wyścig ruszył. Nie chodzi wyłącznie o władzę. Prawo i Sprawiedliwość pokazała, że do władzy nie idzie się po to by się nachapać. Nie idziemy po stanowiska po to by rządzić i szarogęsić się, ale po to by służyć. Słowo „służba” jest najważniejsze na wszystkich szczeblach władzy.
Kandydatem na burmistrza Piaseczna będzie Wojciech Jerzy Ołdakowski (42 lata), aktualny starosta piaseczyński i doświadczony samorządowiec. Zawodowo zajmuje się prowadzeniem gospodarstwa rolno-ogrodniczego. Pochodzi z rodziny od lat zaangażowanej w samorząd.
– Znany jest z pracowitości i skromności – powiedział o nim senator Konstanty Radziwiłł.
Sławomir Stanisława Stoczyński (58 lat) – absolwent pedagogiki UW, będzie kandydatem PiS na burmistrza Konstancina-Jeziorna. Pracował w dyplomacji, był konsulem, a obecnie jest wykładowcą. Ma również doświadczenie samorządowe, pełnił funkcję wiceburmistrza Konstancina-Jeziorna oraz członka zarządu powiatu piaseczyńskiego.
Jan Rokita będzie zabiegł o głosy mieszkańców Góry Kalwarii – jest doktorantem na wydziale nauk historycznych i społecznych Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego i byłym kierownikiem Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej w Górze Kalwarii.
– Prawo i Sprawiedliwość poszukuje kandydatów najlepszych, niekoniecznie tych, którzy są w naszej partii – podkreślał senator Konstanty Radziwiłł, zanim przedstawił Macieja Michalskiego (bezpartyjnego) kandydata na wójta Prażmowa, która aktualnie pełni funkcję sekretarza w starostwie powiatowym.
Zabrakło na spotkaniu burmistrz Tarczyna Barbary Galicz, którą również PiS poprze w zbliżających się wyborach samorządowych.

Adam Braciszewski

28 KOMENTARZE

  • Jakim trzeba być bez mózgowym i ślepym knurem żeby takie kłamstwa pisać. Przypominam ci dziesiątki grubych afer i ponad miliard deficytu – Gierek ze swoimi pożyczkami to mały jasio.

   • Haha widzę że prawda w oczy kole! Kradną na potęgę bo wiedzą że nie będzie to trwać wiecznie. Mam tylko nadzieję, że kolejne rządy będą mieć na tyle odwagi żeby większość prominentnych działaczy PISu postawić przed sądem lub trybunałem stanu (albo lepiej od razu pod ścianą).

 1. ,,Prawo i Sprawiedliwość pokazała, że do władzy nie idzie się po to by się nachapać. Nie idziemy po stanowiska po to by rządzić i szarogęsić się, ale po to by służyć. Słowo „służba” jest najważniejsze na wszystkich szczeblach władzy.” – szczyt cynizmu i obłudy, wziął kasę nawet za ,,Damę z łasiczką:

 2. Trzeba nie mieć za grosz przyzwoitości aby kandydować z listy partii która de facto jest zorganizowaną grupą przestępczą – nie przestrzegającą żadnych praw i przepisów (zmieniają je dowolnie pod siebie), oszukującą miliony Polaków i w sposób jawny i bezczelny okradającą ten kraj… Do czasu!

 3. Moje podsumowanie kandydatów PIS: Ołdakowski Wojciech – jego szanse oceniam bardzo wysoko. Osoba znana w piaseczyńskim środowisku i postrzegana jako dobry i uczciwy samorządowiec. Jednak musi popracować nad własną osobowością. Słaby jest PRowo. Sławomir Stoczyński (dubler Muszyńskiego, który widać bał się wystartować) – jego szanse są niewielkie. Był wszędzie i ponoć skłócił się ze wszystkimi. Akcje starego Jańczuka poszły zdecydowanie do góry. Maciej Michalski – także ma niewielkie szansę, choć uważam, że zrobiłby wiele dobrego dla Prażmowa. Ale Prażmów to specyficzna gmina. Oni tak wolą byle jakiego Puchałę niż kogoś dobrego z „nowych”. Może w następnych wyborach. Jan Rokita – gdyby to jeszcze o tego właściwego i znanego Rokitę chodziło to jeszcze, nie powiem. Ale ten kandydat to królik wyjęty z kapelusza. Oprócz znanego imienia i nazwiska nie ma nic do zaprezentowania. Jego szanse równe zeru. I na koniec kobieta – Barbara Galicz. Dostała to co chciała. Konwencję PIS najzwyczajniej olała. JAD pewno jest zadowolony z takiego obrotu sprawy. Znowu wykołował PIS. Brawo.

 4. Ja bym powiedział tak:

  Piaseczno: wygra Putkiewicz, wg mnie Ołdakowski nawet nie wejdzie do drugiej tury
  Konstancin: wygra Jańczuk, ale Stoczyński zrobi bardzo porządny wynik i przegra dopiero w drugiej turze
  Prażmów: trudno powiedzieć, Michalski może wygrać. Chyba największe szanse ze wszystkich kandydatów na wójta Prażmowa
  Tarczyn: wygra Galicz. PiS ją popiera jako wstęp do przyszłej koalicji w powiecie NGNP z PiSem

  Tak będzie. Hogh!

 5. Ołdakowski dostanie mierny wynik… To już od dawna człowiek PO udający i to bardzo miernie że jest z PiS. Nawet szyld PiS mu nie pomoże bo mieszkańcy wiedzą swoje. Będzie mały procent dla niego. Druga tura będzie między Zalewskim a Putkiewiczem

 6. Analiza w banie każdy pisze pod swoich-oto moja;

  Piaseczno P.Putkiewicz nie wejdzie nawet do drugiej tury.
  Góra Kalwaria z trudem ale wygra P. Zieliński
  Tarczyn – bez problemu wygra Galicz
  Lesznowola J/W wygra P. Batycka
  Prażmów bez problemu wygra P.Puchała (..) na pewno Michalski nie ma szans.
  Konstancin – jeziorna na dzię dzisiejszy raczej P. Jańczuk, P. Stoczyński ma tylko szanse gdy dostanie wsparcie JAD i jego sojuszników.

 7. Skoro inni to i ja :
  Góra – Strzyżewski,
  Konstancin – Jańczuk,
  Lesznowola – Batycka,
  Piaseczno – Putkiewicz,
  Prażmów – Puchałą,
  Tarczyn – Garlicz.
  Starostwo – ?

 8. Teraz przyszła kolej na moją ocenę kandydatów Platformy Obywatelskiej:
  Strzyżewski – Góra Kalwaria, dobry PR (chwalipięta), ale nic poza tym. Gdyby Ołdakowski miał taki PR, to o wynik w Piasecznie mógłby być spokojny. Strzyżewski nie wygra w GK.
  Jańczuk – Konstancin Jeziorna, czy człowiek w wieku 72 lata powinien startować? Sorry, ale dla dobra jego i K-J powinno mu się dać odpocząć. Ale przy tak słabym przeciwniku z PIS Jańczuk chyba wygra, no chyba, że zdecyduje się wystartować radny Nowicki. Oj zamieszałby w tym towarzystwie, zamieszał.
  Putkiewicz – Piaseczno, kolejny sprytny chwalipięta, który tak na dobrą sprawę „ślizga” się po sukcesach innych a sam nigdy nic pożytecznego nie zrobił. Jednak nie daję mu szansy nawet na II turę.
  Następni do oceny kandydaci NGNP i niezależni. cdn.

 9. Jak skwarka wygra w Lesznowoli..pielę Park Zachodni. Pno musowo Putkiewicz, GK Strzyżewski, mocno wiejski Tarczyn i Prażmów bez zmian. KJ mnie nie interesuje ?

 10. Kandydaci NGNP:
  Zalewski – Piaseczno – facet, który chce na siłę się przyspawać do samorządowej kasy. Jego czas minął. I dobrze.
  Zieliński – Góra Kalwaria – Można by mu wiele zarzucić. Trochę spoczął na laurach, ale dla GK lepiej niech on zostanie burmistrzem niż Strzyżewski.
  Puchała – Prażmów – ta gmina zasługuje na więcej niż na takiego wójta. Beznadzieja. czas na zmianę. Trudne zadanie przed Michalskim.
  Kandydaci niezależni: Na razie jeden.
  Batycka – Wąsik – Lesznowola – tu także czas na zmianę. Problem w tym, że ona nie ma z kim przegrać. Ann, bierz się za pielenie Parku Zachodniego już teraz :).

  • Dla kogo z Góry lepiej?? Czy do Zielińskiego nie pasuje opis Zalewskiego? A może minął czas dla NGNP? Ostali się tylko w Górze…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię