Odpowiedni ubiór na stoku to podstawa – co warto na siebie założyć?

0

Poza przygotowaniem fizycznym i zakupieniem sprzętu narciarskiego należy zabrać na stok odpowiednią odzież. Charakteryzuje się ona właściwościami, na które warto zwrócić uwagę przy zakupie kolejnych elementów. Na co postawić, aby czuć się komfortowo?

Odzież termoaktywna

Bazę dla całego ubioru będzie stanowić odzież termoaktywna. Do wyboru pozostają m.in. koszulki z długim lub krótkim rękawem, kalesony oraz bielizna. Niezależnie od rodzaju, wszystkie części będą wyróżniać się przede wszystkim tym, że z ich pomocą zachowasz komfort termiczny w przypadku panowania nawet najgorszych warunków pogodowych. Odzież termoaktywna wykonana jest ze specjalnym materiałów, które powstały z myślą o uprawianiu danej aktywności. W ten sposób zapobiega przegrzaniu Twojego organizmu oraz gromadzeniu się potu, dzięki czemu unikniesz niekomfortowego uczucia lepkości. Takie ubrania dobrze dopasowują się do ciała, więc będą wyjątkowo wygodne, jednocześnie zapewniając skuteczną ochronę przed niskimi temperaturami.

Dla kobiet dobrym wyborem jest odpowiednia odzież termoaktywna damska w sklepie Sportano. Zapoznając się z ofertą wysokiej jakości ubrań, dowiesz się więcej o ich zaletach. Charakteryzują się jeszcze oddychalnością, dlatego pomimo dokładnego zakrycia ciała, skóra wciąż może oddychać. Ważne jest również, aby takie ubrania były elastyczne. W innym przypadku mogłyby blokować swobodę wykonywania ruchów, a przy tych gwałtowniejszych – nawet się rozrywać czy przecierać. Ponadto przykładowa koszulka termoaktywna nie tylko nie dopuszcza do zmarznięcia na stoku, ale może również posiadać naturalne właściwości antybakteryjne, dzięki czemu nawet po kontakcie z wilgocią zebraną w różnych miejscach będzie świeża przez długi czas.

Szeroki wybór rękawic narciarskich

Jeśli chcesz czuć się komfortowo podczas każdego zjazdu na stoku, musisz zadbać jeszcze o kluczowe akcesoriumrękawice narciarskie na zimowe dni. Będą chronić Twoje dłonie przed zimnem i wilgocią, dzięki czemu nie przemarzną, nawet gdy warunki pogodowe są mało sprzyjające. Aby zachować bezpieczeństwo, nie należy przecież chować rąk do kieszeni kurtki lub spodni na dłuższy czas. Rękawice umożliwiają zachowanie równowagi oraz stabilnej i precyzyjnej jazdy na nartach. Przy wyborze warto zwrócić szczególną uwagę na ich rozmiar i materiał, z jakiego zostały wykonane. Najlepsze będą tworzywa syntetyczne, które zapewnią wodoodporność. Równie istotne jest dopasowanie do dłoni – wtedy rękawice narciarskie Cię nie obetrą ani nie spadną podczas zjeżdżania ze stoku. Ponadto, sprawdź, czy posiadają regulowane zapięcie przy nadgarstku, dzięki czemu do środka nie przedostanie się śnieg nawet po przewróceniu się w największej zaspie.

Do wyboru pozostają rękawice jedno- lub pięciopalczaste. Każdy z modeli posiada własne zalety, jednak drugi rodzaj lepiej sprawdzi się np. dla osób, które korzystają z kijków, gwarantując przy tym swobodę ruchów. Poza izolacją termiczną rękawice staną się także ciekawym dodatkiem do całego ubioru. Będą mogły uzupełniać Twój strój sportowy na stok lub wyróżniać się na tle innych elementów. Można śmiało wybierać wśród wielu wariantów kolorystycznych, dlatego nie trzeba się ograniczać wyłącznie do jednej pary rękawic.

Inne niezbędne części ubioru na stok

Nie należy jeszcze zapominać o innych częściach ubioru, bez których nie wybierzesz się na stok narciarski. Musisz zadbać jeszcze o odpowiednią kurtkę, spodnie, czapkę czy skarpetki. W wyborze może pomóc pełna oferta Sportano, gdzie znajdziesz odzież wysokiej jakości, która będzie służyć Ci przez wiele sezonów. Ważne, aby spełniały one swoje funkcje jak najlepiej, dlatego zwróć uwagę na właściwości każdej części ubioru, który chcesz kupić. Kurtka i spodnie narciarskie muszą być przede wszystkim nieprzemakalne oraz gwarantować komfort termiczny. Pomocne okażą się również liczne kieszenie i elementy odblaskowe. Dodatkowo model powinien być odpowiednio dopasowany do Twojej sylwetki, dzięki czemu będziesz czuć się w pełni komfortowo.

Na stok trzeba założyć taki ubiór, który zagwarantuje Ci same pozytywne wspomnienia. Choć wybór poszczególnych elementów może nie należeć do najprostszych, przede wszystkim kieruj się praktycznością. Dopiero w drugiej kolejności zwracaj uwagę na design modeli, chyba że wpływa to bezpośrednio na poszukiwane przez Ciebie właściwości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię