Odsłonięto pamiątkowy obelisk

0

LESZNOWOLA W piątek przed urzędem gminy Lesznowola odsłonięto tablicę, upamiętniającą 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości


Uroczystość uświetnili swą obecnością żołnierze z kompanii reprezentacyjnej wojska polskiego oraz przedstawiciele bractwa kurkowego

Ustawienie i odsłonięcie wykonanej w kamieniu tablicy oraz koncert galowy „Dla Niepodległej”, który odbył się zaraz potem w szkole w Łazach były zwieńczeniem kilkudniowych uroczystości rocznicowych, które miały przypomnieć lesznowolskiej społeczności to doniosłe, jedno z najważniejszych w historii Polski wydarzenie. Po odegraniu hymnu państwowego i wciągnięciu na maszt flagi, głos zabrała wójt Lesznowoli Maria Jolanta Batycka-Wąsik.
– Rok 2018 jest dla nas wszystkich rokiem wyjątkowym, w którym – w 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości – możemy podziękować za wielki wysiłek i przelaną krew – mówiła pani wójt. – Wolności nie dostaje się raz na zawsze. Trzeba o nią dbać i każdego dnia ją pielęgnować. Dziś odsłaniamy obelisk, który jest wyrazem wdzięczności i szacunku całej naszej społeczności dla tych, którzy przyczynili się do odzyskania przez Polskę niepodległości.


List od prezydenta RP Andrzeja Dudy, który objął obchody swoim patronatem, odczytała przewodnicząca rady gminy Bożenna Korlak. Andrzej Duda podkreślał w nim m.in., że wspólne świętowanie 100-lecia odrodzonej Polski jest wyrazem naszej narodowej dumy. Następnie zdjęto opasającą kamień wstęgę, a prowadzący uroczystość aktor Stanisław Biczysko, odczytał apel pamięci oręża polskiego. Po poświęceniu tablicy przez ks. Mirosława Cholewę, proboszcza parafii św. Marii Magdaleny w Magdalence, pod obeliskiem złożono pamiątkowe wieńce.

Tomasz Wojciuk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię