Odśnież swój samochód, bo możesz dostać mandat!

0

POWIAT Policja przypomina, że zanim zaczniemy jazdę należy starannie odśnieżyć swój pojazd i uzupełnić płyn w spryskiwaczach. Kto tego nie zrobi może zapłacić nawet 500 zł kary


Najważniejsze, aby przed rozpoczęciem jazdy starannie odśnieżyć i oczyścić z lodu szyby, światła, dach pojazdu oraz tablice rejestracyjne – mówi nadkom. Jarosław Sawicki z Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie. – Kto tego nie zrobi, może powodować zagrożenie w ruchu drogowym. Za to wykroczenie można otrzymać mandat w wysokości do 500 zł.

Zwłaszcza w okresie zimowym należy jeździć na światłach mijania. Kierowcy, którzy tego nie przypilnują muszą liczyć się z dwoma punktami karnymi i mandatem w wysokości 100 zł. Kolejną rzeczą, na którą warto zwrócić uwagę, jest obecność płynu w zbiorniku spryskiwacza. Za brak płynu, który jest gwarantem dobrej widoczności, można zapłacić mandat w wysokości od 20 zł do 500 zł.
Zalecamy także stosowanie opon zimowych. Za ich brak nikt nie otrzyma mandatu, ale warto pamiętać że podnoszą one nasze bezpieczeństwo – dodaje nadkom. Sawicki.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię