Odszedł Mariusz Wnuk, wspaniały człowiek i muzyk

0

Zmarł Mariusz Wnuk. Wspaniały muzyk, znakomity puzonista, animator kultury oraz ulubieniec konstancińskiej publiczności, który potrafił zarażać miłością do jazzu. Rodzinie i bliskim przekazujemy wyrazy głębokiego współczucia.

Mariusz Wnuk swoją przygodę z muzyką rozpoczął w 1960 r. Ma w swoim dorobku występy z wieloma zespołami, udział w licznych festiwalach jazzowych i wiele prestiżowych nagród.

Koncertował po świecie

W latach 70. jako muzyk, a potem kierownik orkiestry i dyrygent, koncertował m.in. w Szwecji, Danii, Norwegii, a także w ZSRR, Francji oraz w Niemczech i we Włoszech. W ciągu ponad 60 lat pracy artystycznej występował m.in. w zespołach Big Band Stodoła, Hot Lips, Hagaw, Big Band Misiurewicza Riviera Remont. Współpracował również z Teatrem Muzycznym na Targówku.

Ulubieniec publiczności

Mariusz Wnuk był współzałożycielem i wieloletnim muzykiem doskonale znanych konstancińskiej publiczności zespołów Big Band Rondo Konstancin oraz The Warsaw Dixielanders. Był także jednym z pomysłodawców Jazz Zdrój Festiwalu, który od 2013 r. odbywa się w konstancińskim Parku Zdrojowym, przyciągając najlepsze jazzowe grupy z kraju i zagranicy. Od narodzin pomysłu na festiwal aż do ostatniej jego edycji, przez te wszystkie lata aktywnie w nim uczestniczył i wspierał jego organizację.

 

źródło: kontancinjeziorna.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię