PIASECZNO Od kilku godzin na stronie piaseczyńskiej biblioteki publicznej dostępna jest gra komputerowa, która przy pomocy opowieści i zagadek przybliża graczowi dzieje Piaseczna


Gra (należy ją ściągnąć na komputer) dostępna jest tu.

– Celem powstania tej gry było przybliżenie lokalnej historii, przede wszystkim okolicznym mieszkańcom i osobom uczącym się i pracującym w Piasecznie – tłumaczy Przemysław Kowalski z Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Piaseczno, jeden ze współautorów gry.

„Legendarny Manuskrypt” jest opowieścią graficzną, w którą zostały wkomponowane losy trzech charakterystycznych dla Piaseczna osób, a które przyczyniły się do jego rozwoju: księdza Ludwika Czajewicza, hrabiny Cecylii Plater-Zyberkówny i burmistrza Wacława Kauna. Nic o nich nie wiecie? Ta gra jest zatem także dla Was.

Postaci historyczne opowiadają o swoim życiu na tle dziejów Piaseczna. Po każdej rozmowie jest quiz, który trzeba rozwiązać. Po poprawnym rozwiązaniu zdobywamy poziomy wiedzy historycznej oraz zbieramy fragmenty Legendarnego Manuskryptu. Każda osoba pomoże nam odnaleźć kawałek (łącznie 3 części). Po skończonej grze manuskrypt zostanie połączony. 
Po zdobyciu manuskryptu dajcie znać, czy gra Wam się podobała!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię