Odtruwanie organizmu z alkoholu to skomplikowana praca. Zobacz, z jakich etapów się składa

0

W dzisiejszych czasach podchodzimy coraz świadomiej do kwestii dbania o zdrowie. Aktywność fizyczna i zbilansowana dieta to jednak nie wszystko. Każdego dnia mamy do czynienia z wieloma substancjami, które wpływają na poziom zatrucia organizmu. Aby się ich pozbyć, warto pomyśleć o odtruciu alkoholowym. Wbrew pozorom to zabieg, który sprawdza się nie tylko w przypadku leczenia uzależnienia od etanolu. To także najlepszy sposób na pozbycie się objawów dotkliwego kaca okaże się przy tym dobrą profilaktyką, pozwalającą na odtrucie organizmu i przeciwdziałanie rozwojowi wielu chorób. Prywatne odtrucie alkoholowe jest przy tym coraz szerzej dostępne, warto więc dowiedzieć się, na czym polega i czym powinna charakteryzować się najlepsza firma świadcząca tego typu usługi.

Odtruwanie organizmu po alkoholu: czym jest?

Odtrucie po alkoholu nie zawsze wzbudza pozytywne skojarzenia. Wiele osób łączy je z bolesną i wyczerpującą procedurą odbywającą się w warunkach szpitalnych i połączoną z trudną terapią leczenia alkoholizmu. Nie musi tak jednak być. Odtrucie alkoholowe może odbyć się w domu lub innym spokojnym miejscu dzięki firmom takim jak Kac Doktor, zajmującym się prywatnym odtruciem alkoholowym. Popularność tego zabiegu ciągle rośnie. Tym bardziej należy jednak dowiedzieć się, jak powinna wyglądać procedura i jakie wsparcie zapewni pełne bezpieczeństwo i najwyższą skuteczność.

Odtrucie po alkoholu krok po kroku

Odtruwanie organizmu po alkoholu to nie tylko sam zabieg, ale zdecydowanie dłuższy proces. Rozpoczyna go wywiad medyczny i badanie, pozwalające na określenie stanu i potrzeb chorego. Choć sama procedura jest bardzo prosta i nie wiąże się z niebezpieczeństwem, profesjonalna firma zatrudnia wyłącznie medyków z dużym doświadczeniem. Poznanie indywidualnych uwarunkowań, ewentualnych chorób czy problemów zdrowotnych pozwala na dobór odpowiednich substancji i wydanie zaleceń dotyczących m.in. dalszego specjalistycznego leczenia, czy suplementacji pozwalającej na jeszcze skuteczniejsze odtrucie alkoholowe. Pominięcie tego kroku może natomiast wiązać się z niższą skutecznością lub być nawet niebezpieczne dla zdrowia pacjenta.

Ile trwa odtrucie alkoholowe?

Najważniejszym punktem odtrucia po alkoholu jest podanie kroplówki. Taka forma pozwala na osiągnięcie maksymalnej efektywności. Choć w internecie znajdziemy sporo sposobów na samodzielne odtrucie organizmu, w rzeczywistości doustna forma przyjęcia suplementów diety czy pokarmu nie sprawdza się najlepiej. Dożylne podanie właściwie dobranych substancji gwarantuje zdecydowanie wyższą wchłanialność, a co za tym idzie: wyższą skuteczność. Cały zabieg trwa przy tym zaledwie kilkadziesiąt minut i może odbyć się w praktycznie dowolnym miejscu.

Co zawiera kroplówka na odtrucie alkoholowe?

Osiągnięcie oczekiwanego efektu jest możliwe dzięki właściwie skomponowanej kroplówce. Preparaty są przy tym bardzo zróżnicowane: w wersjach podstawowych znajdują się elektrolity oraz glukoza, co pozwala na przeciwdziałanie odwodnieniu organizmu oraz zapewnienie mu energii niezbędnej do walki z zatruciem. W bardziej rozbudowanych zestawach znajdują się natomiast również antyoksydanty pozwalające na neutralizację powstałych wolnych rodników (należy do nich m.in. witamina C czy koenzym Q10), specjalne zestawy lekarstw przeciwbólowych, przeciwwymiotnych i uspokajających oraz duże dawki wypłukanego z organizmu magnezu. Podczas odtrucia alkoholowego stosuje się również ornitynę: aminokwas odpowiedzialny za oczyszczanie organizmu oraz wsparcie procesów regeneracyjnych wątroby.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię