Odurzony marihuaną wjechał pod tira

7

LESZNOWOLA Ruszył proces kierowcy Ubera, który 14 kwietnia ubiegłego roku doprowadził do wypadku na skrzyżowaniu ul. Postępu ze Słoneczną. Toyotą yaris wyjechał z podporządkowanej drogi pod tira. Zginęły dwie pasażerki auta. Kierowca był pod wpływem marihuany – podał w ubiegłym tygodniu Super Express

Toyotą yaris podróżowało pięć osób. Prowadził 24-letni mężczyzna, wiózł dwie kobiety w wieku 30 i 36 lat oraz dwóch mężczyzn w wieku 33 i 31 lat.
– Toyota jadąca ul. Postępu od strony Bobrowca nie ustąpiła pierwszeństwa nadjeżdżającemu tirowi – informował nas kom. Jarosław Sawicki z Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie. – Doszło do zderzenia.
Uderzenie kilkunastotonowego rozpędzonego tira było potworne. Niewielkie, lekkie auto nie zapewniło pasażerom odpowiedniej ochrony. Dwie kobiety zginęły na miejscu, mężczyźni trafili do szpitala – jeden z stanie ciężkiem.
W zeszłym tygodniu Super Express poinformował, że przed sądem stanął kierowca Ubera. Gazeta informuje, że oskarżony Mateusz P. przepraszał rodziny kobiet, które zginęły w tragicznym wypadku. Odmówił składania wyjaśnień i odpowiedzi na pytania. Nie przyznał się też do winy.
– Ty morderco, bandyto! – miała krzyknąć w momencie krótkiej mowy oskarżonego mama jednej z kobiet, które tragicznie zginęły w wypadku. Mateuszowi P. grozi 12 lat pozbawienia wolności. Odpowiada jednak z wolnej stopy.
– Zależy na przyzwoitym wyroku. Jako matka zabitej młodej kobiety, chcę też ostrzec społeczeństwo, żeby podchodzić z nieufnością do korzystania z usług takich kierowców – apeluje na łamach Super Expressu matka jednej z ofiar wypadku.
Kolejna rozprawa ma się odbyć się w listopadzie.

AB

WPI TAXI Piaseczno

7 KOMENTARZE

  1. Powiedziała: „żeby podchodzić z nieufnością do korzystania z usług takich kierowców”. To znaczy jakich? Przecież na czole nie ma napisanego.

  2. Najsztub zabił kobietę w centrum miasta i został uniewinniony, a nie miał nawet prawa prowadzić samochodu, to tego chłopaka też należy uniewinnic

  3. Kierowca powinien pozwać tę kobietę za publicznie czynione zniewagi i pomówienia. Nieumyślnie spowodował wypadek ale nie jest osobą która z premedytacją dokonuje zabójstwa. Nie jest rownież osobą która przy użyciu przemocy dokonuje rozbojów i czyni sobie z tego stałe źródło dochodu. Kobietę powinien pozwać uber i wszyscy kierowcy, których pomówiła o brak kwalifikacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię