Odwołane kursy „elek”. Dlaczego?

2

PIASECZNO Na przestrzeni ostatnich dni zostało odwołanych kilkanaście kursów linii lokalnych L-2, L-12 i L-32. Okazuje się, że przewoźnikowi… brakuje kierowców, którzy mogliby jeździć autobusami


Kilka dni temu ZTM poinformował, że z przyczyn technicznych wystąpią utrudnienia w kursowaniu linii L-2, L-12 i L-32. Na linii L-2, łączącej Piaseczno ze Złotokłosem, uciążliwe okazało się zwłaszcza odwołanie kursów porannych, którymi dorośli dojeżdżali do pracy, a młodzież do szkół. Podobnie było zresztą w przypadku linii L-12. W L-32 odwołano kursy popołudniowe.
– W środę spotkaliśmy się w tej sprawie z przedstawicielami ZTM-u – mówi Włodzimierz Rasiński, naczelnik wydziału utrzymania infrastruktury i transportu publicznego.
Rozmawialiśmy z przewoźnikami jak zapewnić połączenia zwłaszcza w godzinach szczytu. Do końca tego tygodnia przeanalizujemy sytuację. Nie wykluczamy, że zarówno częstotliwość kursowania autobusów jak i liczba kursów może zostać zmniejszona. Na pewno będziemy chcieli zachować te godziny kursowania elek, w których jeździ nimi najwięcej mieszkańców.
Włodzimierz Rasiński przyznaje, że problemy z elkami wzięły się z niedoboru kierowców, którzy szukają lepiej płatnych zajęć.
– Przewoźników może być nie stać na podwyżki, bo wydają coraz więcej na środki transportu, w tym drożejące paliwo – uważa naczelnik Rasiński.

TW

2 KOMENTARZE

  1. Rzeczywiście wielka strata… Organizacja niebieskich autobusów zawsze leżała i leży nadal… To tylko jakiś ponury żart, a nie żadna komunikacja…

    Busy jeżdżące jak i kiedy chcą, wożące wyłącznie powietrze (bo dla wybranych). To jest skandal że w granicach Gminy Piaseczno, posiadając PKM nie można się poruszać wszystkimi liniami. Nie można również nimi podjechać z punktu A do punktu B posiadając chociażby drogi bilet dobowy, nie mówiąc już o przesiadkowych 90-minutowych dwustrefowych czy 20-minutowych…

    Jak robili ten placek na skrzyżowaniu Dworcowej z Nadarzyńską to również nie zapewnili komunikacji zastępczej na trasie PKP Piaseczno – SZKOLNA.

    Wiocha zabita dechami!

  2. Linia L39 to też jest tragedia nie dość, że rozkład zrobili teraz tylko co godzinę to jeszcze potrafią autobusy w ogóle nie przyjechać i co wtedy człowiek ma zrobić ? chyba czas aby ktoś coś zaczął zmieniać w tym kierunku bo to aż wstyd jest.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię