Odwołano referendum

1

PIASECZNO Dziś radni podjęli decyzję o odwołaniu zapowiedzianego na 4 czerwca referendum, w którym mieszkańcy mieli wypowiedzieć się na temat przyłączenia gminy do metropolii warszawskiej


Radni uznali, że przeprowadzenie referendum w obecnej sytuacji mogłoby wiązać się z nikłą frekwencją

Odwołanie referendum wynika z faktu, że kilkanaście dni temu z sejmu został wycofany projekt ustawy o ustroju miasta stołecznego Warszawy, który zakładał przyłączenie do stolicy 32 sąsiadujących z nią gmin, w tym Piaseczna. Pomysł ten wzbudził wiele kontrowersji, zwłaszcza w kręgach samorządowych. W związku z tym, że projekt ustawy został wycofany, piaseczyńscy radni uznali, że przeprowadzenie referendum, które miałoby kosztować ponad 130 tys. zł, jest w tej sytuacji bezzasadne.

– Dzisiejsza uchwała jest efektem tego, że pospieszyli się państwo z podjęciem uchwały o przeprowadzeniu referendum przed czym przestrzegałem – triumfował radny Michał Mierzwa (PiS). Jednak jego koledzy z rady mieli inne zdanie.

– Uchwała o przeprowadzeniu referendum nie była błędem i została podjęta w odpowiednim czasie – zawyrokował Zbigniew Mucha. A przewodniczący rady, Piotr Obłoza dodał, że referendum było i jest potrzebne i niewykluczone, że jeszcze się odbędzie, gdy tylko projekt ustawy metropolitalnej wróci do sejmu w nieco zmienionej formie.

TW

1 KOMENTARZ

  1. Pan Obłoza niech lepiej powie czy już odróżnia projekt od ustawy bo w jednym z wywiadów w gazecie lokalnej czarno na białym jest, że nie rozróżniał.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię