PIASECZNO Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, w tym pracownika firmy kurierskiej, podejrzewanych o kradzież przesyłki z kartą bankomatową. Z konta znajdującego się w jednym z państw strefy euro dokonano ponad 70 wypłat na kwotę niemal 280 tysięcy złotych. Policjanci z wydziału kryminalnego odzyskali ponad 150 tysięcy zł.


Z policyjnych ustaleń wynika, że w lipcu w jednej z firm kurierskich doszło do kradzieży przesyłki zawierającej kartę bankomatową wraz z dokumentacją. Została ona wysłana do klienta w Polsce przez jeden z banków znajdujących się w państwie należącym do strefy euro.
Funkcjonariusze z wydziału kryminalnego z Piaseczna w tej sprawie zatrzymali 51-letniego pracownika firmy kurierskiej podejrzewanego o dokonanie kradzieży przesyłki z kartą oraz jego 49- letniego kolegę, z którym – jak ustalili policjanci – ponad 70 razy w różnych miejscach w kraju dokonywał wypłat pieniędzy. Łącznie było to 280 tysięcy złotych.

Wczoraj późnym wieczorem obaj mężczyźni zostali zatrzymani. W dwóch mieszkaniach znaleziono łącznie ponad 150 tysięcy złotych. Jak ustalono pozostała kwota została wydana między innymi na markowe ubrania, buty i biżuterię. Jeden z mężczyzn tuż przed zatrzymaniem zdołał jeszcze spędzić urlop w luksusowym hotelu w Grecji.
Sprawa prowadzona jest pod nadzorem prokuratury rejonowej w Piasecznie. Policjanci z wydziału dochodzeniowo- śledczego wobec obu zatrzymanych zwrócą się do prokuratora z wnioskiem o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu.

AB

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię