Ofiary śmiertelne miały choroby współistniejące

1

Raport zakażeń koronawirusem (SARS-CoV-2)na terenie powiatu piaseczyńskiego

Liczba zakażonych: 67
Liczba na 10 tys. mieszkańców: 3,54
Wszystkie przypadki śmiertelne: 2
Przypadki śmiertelne w wyniku Covid: 0
Przypadki śmiertelne w wyniku chorób współistniejących: 2

Dane pochodzą z Ministerstwa Zdrowia, aktualne na : 29.11.2020 10:00

Dzienny wykaz zachorowań w Polsce

Liczba zakażonych:11 483
Liczba przypadków śmiertelnych: 283
237 – choroby współistniejące
46 – COVID

 

Metodologia

Dzienna liczba zakażonych = liczba osób z pozytywnym wynikiem zaraportowanych przez laboratoria do systemu EWP w ciągu ostatniej doby (osoby z unikalnym numerem PESEL)
Korekty – w systemie raportowym, w indywidualnych przypadkach wyniki mogą zmienić się wstecznie na skutek wprowadzanych korekt. Korekty mogą dotyczyć również danych adresowych lub danych osobowych. Co za tym idzie, globalna liczba przypadków będzie wyliczana na każdy dzień od nowa, a zmiana tej wartości w określonym przedziale czasu może nie być równa sumie wszystkich nowych przypadków zaraportowanych w poszczególnych dniach tego okresu.
Pozytywne wyniki testów antygenowych i komercyjnych są uwzględniane na bieżąco w prezentowanych danych
Zgony uwzględniają zarówno śmierć danej osoby wyłącznie z powodu COVID-19, jak i współistnienia COVID-19 z innymi chorobami. W indywidualnych przypadkach, po weryfikacji medycznej lub ponownym zaraportowaniu powód zgonu danej osoby może zostać zmieniony.
W raportach dziennych występują przypadki zaraportowania wyniku dodatniego bez przypisania do konkretnego województwa i powiatu, w związku z brakiem adresu pacjenta po stronie laboratorium. Wskazani pacjenci będą przypisywani do województw i powiatów przez stacje sanitarno-epidemiologiczne.

CZYTAJ TAKŻE:  Ofiara śmiertelna w powiecie piaseczyńskim. Ponad 6 tys. zakażeń w Polsce

1 KOMENTARZ

  1. Szanowna Redakcjo.
    Bardzo proszę pokazać mi bodaj jednego w tym kraju człowieka zdrowego za przeproszeniem jak byk w wieku 40 lat, który nie ma plomby w zębach, blizny na ciele lub nie został ukąszony przez owada. Wszystko to mogło w przeszłości spowodować ukryte choroby współistniejące, od żółtaczki wszczepiennej do gorączki marsjańskiej. Nie usprawiedliwiajcie zapaści naszej służby zdrowia oskarżając Bogu ducha winnych , że umarli dlatego, że byli na coś chorzy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię